Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Ramana

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ramana

Ramana była Twi'lekanką o zielonym kolorze skóry, żyjącą około roku 3951 BBY.

Biografia

Ramana mieszkała na Telos IV wraz ze swoim chłopakiem, Harrą. Niestety Harra miał problem z hazardem. Pewnego razu Harra przegrał Ramanę w pazaaka. Twi'lekanka stała się własnością Dotona Heta i musiała zacząć tańczyć w kantynie na Stacji Cytadela. Harra podjął się pracy u Czerki, aby zarobić pieniądze i wykupić ukochaną, ale nie zarabiał zbyt wiele, a Het żądał za Ramanę dwa tysiące kredytów. Wkrótce Harra spotkał Wygnaną Jedi[ która przebywała w tym czasie na Stacji Cytadela i opowiedział jej swoją historię. Wygnana zdecydowała się mu pomóc i wkrótce zwróciła wolność Ramanie. Ta jednak nie chciała więcej znać Harry i porzuciła go.

Ciekawostki

  • Historia Ramany jest przedstawiona w grze Knights of the Old Republic II: The Sith Lords więc gracz ma możliwość podjęcia różnych decyzji:
    • Można uwolnić Ramanę płacąc Hetowi dwa tysiące kredytów, albo wygrać ją w pazaaka. Nie wiadomo która wersja jest kanoniczna.
    • Można wykupić Ramanę, ale nie zwrócić jej wolności, dalej kazać tańczyć i oddawać pieniądze które zarobi. Nie jest to wersja kanoniczna.
    • Można zmusić Ramanę by wróciła do Harry, ale i ta wersja jest niekanoniczna.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!