Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Razem samotni

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Empire22.jpg
Razem samotni
Scenariusz Welles Hartley
Rysunki Adriana Melo
Kolory Michael Atiyeh
Litery Michael David Thomas
Redakcja Randy Stradley
Tytuł oryginalny Empire 22: Alone Together
Wydanie polskie Egmont Polska
17 października 2013
(w Star Wars Komiks 5/2013)
Wydanie USA Dark Horse Comics
14 lipca 2004
ISBN (wersja polska) 9771899488538
Oprawa Miękka
Okładka David Michael Beck
Liczba zeszytów 22/40
Tłumaczenie Zbigniew Grzędowicz
Liczba stron 32
Cena 6,99 PLN
Czas akcji 0 BBY
Poprzedni Kawałek domu, część 2
Następny Między młotem a kowadłem


Razem samotni (Empire 22: Alone Together) to dwudziesty drugi numer serii komiksowej Empire wydany przez Dark Horse Comics 14 lipca 2004 roku. W Polsce został wydany w Star Wars Komiks 5/2013 17 października 2013 roku przez Egmont Polska.

Nota wydawnicza

Wydanie polskie
Bohaterką i narratorką tej historii, rozgrywającej się niedługo po bitwie o Yavin, jest Deena Shan. Widzimy tu sam początek jej bogatej kariery w Sojuszu Rebeliantów, gdzie Deena została później bardzo ważną postacią. Polscy czytelnicy mieli okazje poznać ją później dzięki komiksom Drobne zwycięstwa ("Star Wars Komiks Wydanie Specjalne" nr 4/2010) oraz Rebelia: Wektor (album Wektor - tom 2).(Egmont Polska, 2013)

Streszczenie

W roku 0 BBY, trzy miesiące po bitwie o Yavin, Deena Shan po przyłączeniu się do Rebelii pracuje jako osoba zajmująca się dokującymi statkami na pokładzie Kalla's Stanchion. Pewnego poranka zostaje przydzielona do statku Millennium Falcon. Widząc kapitana Hana Solo pierwszy raz na żywo, zakochuje się w nim. Stara się wywrzeć na nim dobre wrażenie, lecz po chwili zjawia się księżniczka Leia Organa, która informuje go, że leci na Aguarl 3, w celu rozmowy z tamtejszymi władcami. Widząc ochotę Hana do eskortowania Leii, czuje niepokój. Po chwili jednak zjawia się Luke Skywalker, z którym księżniczka zaczyna rozmawiać. Deena postanawia to wykorzystać i kontynuuje dyskusję z Hanem. Ten natomiast, zapatrzony uderza głową w słup. W tym samym momencie na statku włącza się alarm. Solo z początku myśli, że to dźwięk jedynie w jego głowie, na skutek uderzenia, lecz gdy orientuje się, że jest to poważny komunikat, on i Chewbacca wciągają Leię i Dennę na Falcona, po czym zgodnie z procedurą awaryjną, wylatują z hangaru i udają się w nadprzestrzeń w stronę losowego punktu. Po wyłączeniu hipernapędu, odbierają oni sygnał z wezwaniem o pomoc. Nie ignorują go i lądują na pobliskiej planecie. Solo nakazuje dziewczynom zostać na statku, podczas gdy wraz z Chewie'em idą za źródłem sygnału. Odnajdują rozbite awizo dyplomatyczne, do którego wchodzą. Odnajdują tam szkielet kapitana statku, który jak się okazuje wysłał wiadomość. Odczytują nagrane wcześniej wiadomości. W tym samym czasie Leia i Deena prowadzą długa i przyjacielską rozmowę. Rozmawiają o tym jak dołączyły do Sojuszu. Po dłuższej dyskusji zaprzyjaźniają się. Hen i Chewbacca z nagrań dowiadują się, że cała załoga oprócz kapitana została zabita przez jakiegoś potwora, po czym nadawca wiadomości umarł z braku wody i jedzenia. Nagle coś owija się w okół ich nóg i próbuje ich zaatakować. Leia i Deena słysząc strzały z blastera ruszają im na pomoc. Widzą gigantycznego potwora, podobnego wyglądem do rośliny. Chewbacce udaje się wyplątać z macek bestii, po czym wraz z dziewczynami ostrzeliwują dziwne stworzenie. Han w końcu się uwalnia, po czym zabijają potwora i już jako przyjaciele wracają razem na statek. Deena widząc jak odważna była Leia, zdaje sobie sprawę, że księżniczka zasługuje na miłość Hana.

Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Modele droidów

Wydarzenia

Miejsca

Organizacje i tytuły

Rasy rozumne

Pojazdy i statki

Różne

Recenzje


Empire
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!