Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Rebelia 3: Mój brat, mój wróg, część 3

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Rebellion3.jpg
Rebelia 3: Mój brat, mój wróg, część 3
Rebellion 3: My Brother, My Enemy, Part 3
Scenariusz: Rob Williams
Ilustracje: Michael Lacombe
Kolory: Wil Glass
Litery: Michael Heisler
Ilustracja na okładce: Brandon Badeaux
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
21 czerwca 2006
Wydanie polskie: DeAgostini
8 maja 2019
Przekład: Monika Mazur
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Rebelia
Zeszyt/Tom: 3 z 16
Poprzedni: Rebelia 2: Mój brat, mój wróg, część 2
Następny: Rebelia 4: Mój brat, mój wróg, część 4
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Imperium
Czas akcji: 0 ABY


Rebelia 3: Mój brat, mój wróg, część 3 (org. Rebellion 3: My Brother, My Enemy, Part 3) to trzeci zeszyt serii komiksów wydawanych przez Dark Horse Comics Rebelia, a zarazem trzecia część historiiRebelia: Mój brat, mój wróg. Został wydany 21 czerwca 2006 roku. Scenariusz do komiksu stworzył Rob Williams, zaś za rysunki odpowiada Michael Lacombe, zaś ilustrację na okładce stworzył Brandon Badeaux.

W Polsce komiks ukazał się w albumie Rebelia 1 8 maja 2019 nakładem DeAgostini. Za jego tłumaczenie odpowiada Monika Mazur.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
The Empire has infiltrated the command ship of the Rebel fleet with a sleeper agent-and he's just woken up! Now, the lives of everyone onboard are in jeopardy, along with the entire Alliance cause. Too bad the young hero Luke Skywalker is nowhere to be found. Having received a coded message from Imperial officer Janek "Tank" Sunber, Luke's hijacked a shuttle against orders, determined to find his old friend-even if it means delivering himself straight into an Imperial trap!(Dark Horse Comics, 2006)

Streszczenie

Jorin Sol wyobraża sobie jak ludzie mówią mu, że jest słaby i nic nie potrafi zrobić. Najpierw mówią to rodzice, potem oficerowie imperialni, aż w końcu sam Darth Vader. Mimo rozkazu zabicia Deeny Shan mężczyzna nie potrafi tego zrobić. W końcu puszcza kobietę wolno i mówi jej o rozkazie wydanym mu podczas, gdy był w niewoli i o praniu mózgu jakie zgotowali mu imperialni.

Tymczasem na mostku rebelianckiego okrętu Luke Skywalker rozmawia z Tungo Li. Mężczyzna informuje Jedi, że jego agent - Wyl Tarson wykradnie dane z komputera Raze'a, dzięki czemu wszyscy dowiedzą się co zawierała wiadomość od starego znajomego Skywalkera. Tarson zakrada się do głównego komputera i unieszkodliwia wszystkie zabezpieczenia, a następnie przegrywa na dysk potrzebne dane i natychmiastowo wysyła je do Tungo'a. Jak się jednak okazuje Raze dowiaduje się o uczynku swego pracownika.

Na pokładzie okrętu rebelianci otwierają wiadomość i dowiadują się, gdzie znajduje się Janek Sunber. Tungo stwierdza, że to pułapka i zabrania wyruszania Jankowi na pomoc. Leia popiera jego zdanie i wymusza tego samego od Luke'a. Mężczyzna mimo niechęci zgadza się nie podejmować żadnych kroków.

W nocy jednak Luke udaje się na lądowisko i wsiada na pokład jednego z statków abordażowych. Niespodziewanie dołącza do niego Deena. W niedługim czasie oboje docierają do wyznaczonego punktu spotkania, którym okazuje się opuszczona stacja dowodzenia leżąca na kosmicznym złomowisku okrętów z czasów wojen klonów. Luke i Deena szybko wchodzą do wnętrza stacji. Skywalker udaje się na poszukiwania przyjaciela, natomiast Deenie nakazuje pozostanie przy wejściu do statku. Po odnalezieniu Janka mężczyzna przyznaje, że jest to pułapka i lada chwila pojawią się żołnierze wroga. Deena zauważa prom kosmiczny i zanim zdąża powiadomić Luke'a staje twarzą w twarz z Kalem Roshuirem.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2006, 21 czerwca USA --- Dark Horse Comics 32 strony Druk (miękka) 2,99 USD
2007, 7 marca
(w wydaniu zbiorczym)
USA 978-1-59307-711-2 Dark Horse Comics 128 stron Druk (miękka) 14,95 USD
2008, 17 września
(w Luke Skywalker, Last Hope for the Galaxy)
USA 978-1-59582-151-5 Dark Horse Comics 800 stron Druk (twarda) 99,95 USD
2012, 18 kwietnia
(w Omnibus: The Other Sons of Tatooine)
USA 9781595828668 Dark Horse Comics 440 stron Druk (miękka) 24,99 USD
2019, 8 maja
(w Rebelia 1)
Polska 978-88-334-2105-6 DeAgostini --- Druk (twarda) 39,99 PLN

Linki zewnętrzne


Rebelia
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!