Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Rebellion 2: My Brother, My Enemy, Part 2

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Rebellion2.jpg
Rebellion 2: My Brother, My Enemy, Part 2
Scenariusz Rob Williams
Rysunki Brandon Badeaux
Wydanie USA Dark Horse Comics
17 maja 2006
Okładka Will Glass
Liczba zeszytów 2/5
Liczba stron 32
Cena 2,99$
Czas akcji 0 ABY


Rebellion 2: My Brother, My Enemy, Part 2 to drugi zeszyt serii komiksów wydawanych przez Dark Horse Comics Rebellion. Zaliczany jest to serii opowiadań My Brother, My Enemy (drugi zeszyt tej serii opowiadań).

Treść komiksu

Na pokładzie jednej z rebelianckich fregat Deena Shan upija się i mówi do siebie. Skarży się na swą strachliwość i pech, który ją prześladuje.

Tymczasem w niedalekim rejonie przestrzeni nad planetą Per Lupelo Luke Skywalker dowodzi akcją, której celem jest przejęcie okrętów transportowych Imperium. Podczas walki z myśliwcami wroga Luke traci kontrolę nad swoim X-wingiem. W ostatniej chwili przed śmiercią ratuje go Wedge Antilles, który zestrzeliwuje myśliwiec typu TIE. Chwilę później do działania włączają się rebelianccy komandosi, którzy przy pomocy statków abordażowych wchodzą na mostki wszystkich czterech imperialnych transportowców. Bez problemu radzą sobie z załogą okrętów i przejmują nad nimi kontrolę.

Tym czasem na powierzchni Per Lupelo Raze zwołuje przed swe oblicze wszystkich swych podwładnych i pyta ich w jaki sposób rebelianci dowiedzieli się o imperialnych konwoju, który sam chciał przejąć. Nie otrzymał jednak odpowiedzi. Następnie zawołał jednego z najlepszych swoich ludzi Wyla Tarsona i powiedział mu, że ktoś chce skontaktować się z Luke'em Skywalkerem.

Niedługo później do punktu zbiorczego floty Rebelii przybywa Luke wraz z przechwyconymi transportowcami. Później spotyka się w centrum medycznym z Leią i opowiada o swych rozmyślaniach na temat swego starego przyjaciela Janka Sunbera. Nie zrozumiany opuszcza centrum i wpada w objęcia pijanej Deeny. Kobieta otrzymuje od Skywalkera zadanie pilnowania Jorina Sola w centrum medycznym. Kobieta zgadza się i udaje wykonać swe zadanie. Po przybyciu do centrum natrafia na rozlaną wodę i rozbite szkło. Ze strachu nie jest jednak w stanie ogłosić alarmu i zostaje zaatakowana przez Sola. Mężczyzna dusi kobietę przy użyciu znalezionej linki.

W tym czasie Luke wraca do punktu komunikacyjnego i poznaje Tungo Li, który informuje go, że ktoś o przezwisku Tank chce się z nim skontaktować...

Bohaterowie komiksu

Wydania kolekcjonerskie


Rebelia
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!