Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Rezydencja Davika Kanga

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
RezydencjaDavika.jpg
Rezydencja Davika Kanga
Data zniszczenia: 3956 BBY
Lokalizacja: Taris
Funkcja:
  • Miejsce zamieszkania
  • Siedziba Kantoru
Ważne miejsca:
  • Hangar
  • Sala audiencyjna
  • Areszt
Przynależność: Kantor


Rezydencja Davika Kanga znajdowała się wieżowcach na górnych poziomach planety Taris. Miejsca to za swoją siedzibę zrobił Davik Kang, władca półświatka na planecie i jeden z przywódców syndykatu przestępczego Kantor.

Budowa

Rezydencja była zbudowana z systemu pomieszczeń, o różnym zastosowaniu. W części mieszkalnej znajdowały pokoje dla gości oraz pokój rekreacyjny, gdzie można było się zrelaksować dzięki masażowi. Z tej części wychodziło się do sali audiencyjnej, gdzie Kang przyjmował gości i załatwiał mniej ważne interesy. Z tej sali wychodziły korytarze, które prowadziły do aresztu i pokoi w których przebywali ochroniarze Davika. Ostatnim istotnym elementem był hangar, w którym Kang przetrzymywał swój statek Ebon Hawk.

Historia

W 3956 BBY na Taris trwała blokada nałożona przez flotę Sithów. W skutek czego na całej planecie zastygł ruch atmosferyczny, i nikt bez zgody gubernatora lub znajomości kodów startowych, nie mógł opuścić powierzchni. Wówczas na Taris przebywał Carth Onasi, ciepiący na zanik pamięci Revan oraz Bastila Shan, którzy ewakuowali się z krążownika Endar Spire, zniszczonego wcześniej na orbicie planety.

Chcąc opuścić Taris, weszli do spółki z Mandalorianinem Canderousem Ordo, którzy pracował dla Davika. Mężczyzna wymyślił plan, dzięki któremu mieli szanse na ominięcie blokady. Canderous zaproponował, by włamać się do bazy Sithów i wykraść kody startowe. Później Ordo miał wprowadzić Revana do rezydencji Kanga i porwać jego statek.

Gdy byli już w rezydencji, uwolnili byłego pilota statku, Hudrowa, który w zamian za ocalenie, zdradził kody do hangaru. Jednak pod koniec Sithowie rozpoczęli bombardowanie planety, przez co cała grupa musiała się spieszyć. Na dodatek w hangarze pojawił się sam Davik w towarzystwie łowcy nagród Calo Norda. Rozpoczęła się walka, w której poległ Kang, a łowca został przysypany gruzem. Revan i reszta jego grupy zdążyła jednak się ewakuować z planety.

Rezydencja została zniszczona w czasie bombardowania.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!