Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Rillao

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Rillao
Miejsce pochodzenia: Firrerre
Rasa: Firrerreanka
Kolor włosów: Srebrno-czarne
Kolor oczu: Czarne
Przynależność:
Rillao to firrerreanka, była kochanką lorda Hethrira i matką Tigrisa. Była wrażliwa na Moc, miała rozwinięte umiejętności uzdrawiania.

Biografia

Młodość

Za czasów panowania Imperium Rillao była potajemną uczennicą Dartha Vadera. Związała się z innym firrerreaninem, Hethrirem, który również był uczniem Mrocznego Lorda. Sith zezwolił na ich związek, ponieważ miał nadzieję, że z tego związku powstanie potomek, który będzie wyjątkowo silny Mocą. Rillao w przeciwieństwie do Hethrira nie chciała praktykować nauk Vadera dotyczących Ciemnej strony. Uciekła, aby urodzić syna, który był całkowicie niewrażliwy na Moc. Po rozpadzie Imperium, Hethrir odnalazł kochankę i syna. Zabrał małego Tigrisa, aby nauczyć go jak być wiernym Imperium, a Rillao umieścił na opuszczonym frachtowcu i poddawał ją torturom, aby przeciągnąć ją na Ciemną stronę.

Dalsze losy

Rillao została niewolnicą Imperium. Była jedną z wielu firrerreanian porwanych przez Hethrira. Przebywała na opuszczonym frachtowcu znajdującym się gdzieś w przestrzeni kosmicznej. Została uratowana przez Leię Organę, która wraz z Wookieem, Chewbaccą natrafiła na opuszczony statek podczas poszukiwań jej porwanych dzieci. Rillao miała niezwykłe zdolności regeneracyjne, już kilka chwil po uwolnieniu, jej rany zagoiły się. Gdy firrerreanka ocknęła się poznała Leię, która przedstawiła jej się jako Lelila, poznała też Chewbaccę jako Geyyahaba. Rozmawiała z Leią o Odrodzonym Imperium i łowcach niewolników. Zainteresowała się poszukiwaniami Leii, gdyż jej syn znajdował się na statku łowców. Opowiedziała trochę więcej o Imperium i wreszcie o człowieku, który porwał ją i jej ziomków, o Hethrirze. Postanowiła pomóc Leii w poszukiwaniach z nadzieją odnalezienia własnego syna. Udały się na Chalcedon, aby zasięgnąc informacji o działalności łowców. Trop prowadził na stację Crseih, jednak Rillao wyrwała statek z nadprzestrzeni w miejscu gdzie znajdowała się planeta-statek Hethrira. Wraz z Leią uratowała wszystkie dzieci, które chciały uciec z Jainą i Jacenem. Po uporaniu się z proktorami, nakarmieniu dzieci i wysłąniu ich na Munto Codru, skoczyła wraz z Leią Alderaanem w nadprzestrzeń z obranym kursem na stację Crseih. Podczas podróży opowiedziała księżniczce swoją przeszłość, a gdy ta wyjawiła jej swoje prawdziwe imię, ślubowała wierność Nowej Republice. Gdy dotarły na stację udała się wraz z Leią do Waru, aby uratować Anakina i odzyskać Tigrisa. Była świadkiem ratunku małego synka Organy przez jej własnego syna. Gdy zobaczyła Hethrira rzuciła się do walki z lordem, wtedy też wyjawiła Tigrisowi, że Hethrir jest jego ojcem. Gdy Han Solo, Leia i Luke Skywalker wygrali walkę z Waru, Hethrir poniósł śmierć, pochłonięty przez stwora. Rillao zabrała syna i wraz z innymi udała się na Munto Codru. Jej dalszy los jest nie znany.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!