Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Rycerze Starej Republiki 23: Rycerze cierpienia, część 2

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Kotor23.jpg
Rycerze Starej Republiki 23: Rycerze cierpienia, część 2
Scenariusz John Jackson Miller
Rysunki Dustin Weaver
Tytuł oryginalny Knights of the Old Republic 23: Knights of Suffering, Part 2
Wydanie USA Dark Horse Comics
29 listopada 2007
Okładka Colin Wilson
Liczba zeszytów 2/3
Liczba stron 32
Cena 2,99$
Czas akcji 3963 BBY


Rycerze Starej Republiki 23: Rycerze cierpienia, część 2 (Knights of the Old Republic 23: Knights of Suffering, Part 2) to dwudziesty trzeci zeszyt serii komiksów wydawanych przez Dark Horse Comics Rycerze Starej Republiki. Zaliczany jest to serii opowiadań Rycerze cierpienia (drugi zeszyt tej serii opowiadań).

Treść komiksu

Na planecie Taris w budynku Akademii Jedi Cassus Fett wydaje rozkazy załogom swoich statków: Gratui, Jai'galaara i Parjai.

Tymczasem na niższych poziomach planety dochodzi do spotkania przedstawicieli gangu Ukrytych Beków z senatorem Gorravusem. Podczas spotkania dochodzi do ustalenia planu dalszego działania. Okazuje się, że walizka z komunikatorem, którą ma Gryph jest tak na prawdę bombą. Wszyscy zebrani postanawiają wysadzić dawną wieżę Jedi zabijając jednocześnie przebywającego w niej Cassusa. Do wykonania zadania zgłosili się Zayne Carrick, Shel Jelavan i Raana Tey.

W tym samym czasie na pokładzie Moomo Williwaw komandor Rohlan Dyre nakłania Jarael do rozpoczęcia treningów z Alekiem. Po jednym z wygranych przez kobietę pojedynków rycerz Jedi wyznał swe uczucia, lecz nie zrobiło to na Jarael większego wrażenia.

Bohaterowie komiksu

Wydania kolekcjonerskieSeria Knights of the Old Republic
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!