Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Rycerze Starej Republiki 31: Zwrot

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
KOTOR 31.jpg
Rycerze Starej Republiki 31: Zwrot
Scenariusz John Jackson Miller
Rysunki Alan Robinson
Tytuł oryginalny Knights of the Old Republic 31: Turnabout
Wydanie polskie 11 lipca 2011
Wydawnictwo Egmont
Wydanie USA 23 lipca 2008
Dark Horse Comics
Okładka Brian Ching
Liczba zeszytów 31/50
Tłumaczenie Jacek Drewnowski
Liczba stron 32
Cena
  • 2,99$
  • 39,00 PLN
Czas akcji 3963 BBY


Rycerze Starej Republiki 31: Zwrot (Knights of the Old Republic 31: Turnabout) to trzydziesty pierwszy zeszyt serii komiksów Rycerze Starej Republiki, który ukazał się w Stanach Zjednoczonych 23 lipca 2008 roku, nakładem wydawnictwa Dark Horse Comics. W Polsce swoją premierę miał 11 lipca 2011 roku, dzięki wydawnictwu Egmont.

Streszczenie

W rodzinnej posiadłości mistrz Jedi Lucien Draay wspomina swego ojca Barrisona, który zginął podczas jednej z bitew w czasie wielkiej wojny Sithów. Zastanawia się nad swym celem i stwierdza, że jego ojciec był o wiele silniejszy i to właśnie on powinien wypełniać jego aktualne zadanie.

Tymczasem do jednej z kantyn na dolnych poziomach Coruscant przychodzą mistrzowie Vrook Lamar i Vandar Tokare, by spotkać się z ich najnowszymi informatorami, którymi okazują się Alek i Shad Jelavan. Po krótkiej wymianie zdań Malak przedstawia cel spotkania, którym jest przekazanie kilku faktów, które mają uniewinnić byłego padawana Zayne'a Carricka. Mistrz Vrook początkowo nie daje się przekonać, lecz przedstawione dowody są bardzo konkretne i jednoznaczne. Następnie Alek zapowiada, że Zayne zmierza na planetę, by spotkać się z obecnymi.

Tymczasem na orbicie Coruscant stacjonuje flota Republiki pod dowództwem admirała Saula Karatha, której zadaniem jest ochrona planety przed atakiem Mandalorian. Na pokładzie okrętu flagowego Swiftsure admirał Karath raportuje wysłannikowi Jedi Xamarowi stan floty i przygotowanie do odparcia ewentualnego ataku. Tymczasem w pobliżu pojawia się Moomo Williwaw z Zayne'em Carrickiem na pokładzie. Statek szybko zostaje zauważony przez sensory republikańskich okrętów i po krótkim czasie kilka myśliwców typu Aurek zostaje wysłanych by zidentyfikować przybyły statek. Na czele eskadry leci Carth Onasi, który po krótkiej rozmowie z kapitanem nieznanego statku rozpoznaje swego znajomego. Mimo łączących ich znajomości oficer Republiki informuje Carricka, że nie może mu pomóc w żaden sposób, a następnie nakazuje swej eskadrze otworzenie ognia do statku, by go unieruchomić. Między czasie na pokładzie Moomo Williwaw dochodzi do zamieszania. W pewnym momencie Zayne postanawia skorzystać z ukrytego w ładowni statku Deadweight należącego kiedyś do Onasiego, by dostać się na powierzchnię planety. Razem z Gryphem zabiera dowody przeciwko Przymierzu Jedi i odlatuje. Reszta załogi na pokładzie uszkodzonego statku zostaje wciągnięta przez promień ściągający do hangaru Swiftsure.

Jakiś czas później Zayne i Gryph lądują bezpiecznie na jednym z lądowisk w niższych poziomach miasta. Chwilę później zostają zatrzymani przez Xamara. Jakiś czas później do miejsca lądowania docierają Alek, Shel wraz z mistrzami Vrookiem i Vandarem. Spotykają oni Xamara pilnującego złapanych przez niego uciekinierów. Jedi mówi, że przyprowadził zbiegów, by zostali osądzeni przez Radę Jedi...

Bohaterowie

Wydania kolekcjonerskie

Recenzje


Seria Knights of the Old Republic
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!