Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Sadic

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Sadic.png
Sadic
Data i miejsce śmierci: 3643 BBY, Nar Shaddaa
Rasa: Humanoid
Kolor włosów: Brak
Kolor oczu: Czerwony
Przynależność: Odrodzone Imperium Sithów
Sadic był lordem Sithów z okresu zimnej wojny. Był uczniem Dartha Angrala.

Biografia

Sadic urodził w się w biednej rodzinie jakiś czas przed wielką wojną galaktyczną na jednej z planet kontrolowanych przez Odrodzone Imperium Sithów. Jako nie-człowiek służbę dla Imperium rozpoczął w szeregach niewolników. Po jakimś czasie ujawnił jednak swoją wrażliwość na Moc i został przetransportowany do Akademii Sithów na piaszczystej planecie Korriban. Tam jako jedyny z grupy studentów przetrwał próby i przyłączył się do sił Sithów jako pełnoprawny członek społeczności. Przez lata służył jako osobisty zabójca lorda Umbrissa, do czasu, gdy został on zabity przez Dartha Angrala. Sadic jak nakazywał kodeks Sithów poprzysiągł wierność potężniejszemu z wojowników i wkrótce po tym wydarzeniu dołączył do jego pozostałych uczniów: Nefarida i Pravena.

W roku 3643 BBY Sadic uczestniczył w holograficznej rozmowie swego nowego mentora ze swoim synem Tarnisem. W środku konwersacji do pomieszczenia wszedł młody rycerz Jedi, który chwilę po zauważeniu go przez Tarnisa został przez niego zaatakowany. Sith nie docenił on jednak siły młodego Jedi i poległ w stoczonym przez nich pojedynku. Wtedy to Angral patrząc bezradnie na śmierć swego jedynego dziecka, poprzysiągł zemstę mordercy Tarnisa oraz zagładę całemu Zakonowi Jedi.

Kilka miesięcy po tym wydarzeniu Sadic został wysłany do kolebki świata przestępczego planetę Nar Shaddaa. Krótko po swoim przybyciu przejął on kontrolę nad całą dokumentacją tajnej republikańskiej superbroni zwanej projektem Power Guard. Do rozpoczęcia badań potrzebne mu były jednak specjalistyczne urządzenia, które można było znaleźć w tajnym kompleksie Republiki. Do zabezpieczenia placówki Sadic wysłał oddział komandora Graula. Żołnierze imperialni zostali jednak zmasakrowani przez Bohatera Tythonu, przybyłego na planetę w celu pokrzyżowania planów Sithów. Wkrótce po tym wydarzeniu Sadic opuścił główną siedzibę Imperium, jednakże pozostawił w niej kilku zmodyfikowanych genetycznie strażników pod wodzą Graula, chcącego wziąć odwet na rycerzu za śmierć swoich ludzi. Graul nie docenił jednak determinacji młodego Jedi i poległ w trakcie konfrontacji z nim. Dzięki informacją uzyskanym z dziennika komandora Bohater Tythonu odkrył położenie ostatniej bazy Sitha. W międzyczasie Sadic poddał się cybernetycznej modyfikacji dzięki czemu poprawił on swe możliwości fizyczne. Pomimo wszelkich usprawnień uległ on sile młodego Jedi i został przez niego zabity.

Charakter i umiejętności

Sadic będąc uczniem Dartha Angrala przyswoił sobie wszelkie wartości i opinie panujące wśród Sithów. Obcych uważał za niewiele lepszych niż zwierzęta, a zwycięstwo nigdy nie miało dla niego zbyt dużej ceny. W czasie swego pobytu w akademii potajemnie mordował innych studentów, po to by nie zagrozili jego awansowi w hierarchii Sithów. Zanim poddał się usprawnieniom projektu Power Guard Sadic był niski i słabo zbudowany. Po zmodyfikowaniu swego ciała stał się wielkim, rosłym mężczyzną, a umiejętności takie jak: refleks i koordynacja ruchów uległy znacznemu polepszeniu. W czasie walki polegał on przede wszystkim na swoim mieczu świetlnym.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!