Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Santigo Milon

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Satingo Milon

Santigo Milon był mężczyzną rasy ludzkiej żyjącym na Coruscant około roku 0 BBY. Wraz z siostrą i matką mieszkał na poziomie 3204 razem z resztą społeczności Alderaanian.

Biografia

Santigo wychowywał się wraz z matką i siostrą w społeczności imigrantów z Alderaana na poziomie 3204 Podziemi Coruscant. Ojciec chłopca pewnego razu wyruszył w podróż i nigdy nie wrócił. Gdy w roku 0 BBY w okolicy, gdzie mieszkali wybuchły zamieszki, chłopiec wraz z rodzina ukrywali się w swoim apartamencie. Po jakimś czasie przed ich drzwiami stanęli szturmowcy, więc Anandra wraz z bratem schowali się pustym zbiorniku droida czyszczącego. W ten sposób udało się im uciec, lecz ich matka została z wojskowymi.

Następnie razem z siostrą udali się, zgodnie z poleceniem matki, na poziom 3108, gdzie mieszkał przyjaciel ich rodziny, u którego mieli się spotkać z panią Milon i razem opuścić planetę. Ta jednak nigdy tam nie dotarła, a ich gospodarz nie mogąc im inaczej pomóc skierował ich na poziom 2142, gdzie miał przebywać szmugler, który wywiózł by ich na Centaxa 3. Początkowo Santigo nie chciał ruszać bez matki, lecz Anandra oraz bliskie spotkanie z funkcjonariuszami Policji Podziemnej przekonała go i Nie mając innego wyboru rodzeństwo ruszyło w długą drogę. Gdy dotarli na miejsce, Santigo zaczekał w alejce, podczas gdy jego siostra weszła do Hangra's Meat Shack, gdzie miała nadzieję znaleźć informacje. Chłopiec obserwował przelatujące wyżej śmigacze, gdy Anandra wróciła do niego wraz z jedzeniem i informacją, iż przegapili swój lot. Santigo obwiniał za to ich postój na odpoczynek, lecz dziewczyna powiedziała, że szmugler odleciał dwa dni wcześniej. Nie mając nic innego do roboty, młody Alderaanin zaczął jeść przyniesione przez siostrę pakunki z serem i mięsem, gdy ta poinformowała go o szansie znalezienia schronienia na poziomie 1997. Wieści te chłopak skwitował pytaniem o poziom na którym się aktualnie znajdują, a następnie wrócił do jedzenia. Po skończonym posiłku Santigo z nostalgią wspomniał o pewnym owocu z rodzinnej planety, za co Anandra skarciła go mówiąc, iż już ich nie będzie, tak samo jak Alderaana.

Po długiej wędrówce rodzeństwo dotarło ostatecznie na poziom 1997, gdzie w kantynie odnaleźli pau'ańskiego handlarza narkotyków oraz towarzyszącego mu Herglica. Podczas, gdy jego siostra rozmawiała z dilerem, Santigo stał za jej krzesłem trzymając dłoń na jej ramieniu. W pewnym momencie rozmowy ich rozmówca zapytał się jaka jest ich zbrodnia, na co chłopak odpowiedział, iż nie są przestępcami. Słysząc to, Pau'anin wskazał na wejście do kantyny, gdzie stał szturmowiec wraz z członkiem Policji Podziemnej. Gdy zaś handlarz przedstawił swoją ostateczna ofertę, Anandra odrzuciła ją i wypchnęła brata za drzwi kantyny, a następnie uciekli w stronę windy na niższy poziom.

Anandra, siostra Santigo

Gdy już opuścili windę, świadomi, iż szturmowiec najpewniej ich rozpoznał, jak najszybciej się od niej oddalili. W pewnym momencie jednak Anandra zatrzymała się i nakazała Santigo uciekaj dalej samemu. Ten zapytał siostrę co się z nią stanie, lecz ta uciszyła go. Chłopiec jednak ją posłuchał i pobiegł dalej. Ostatecznie, dzięki pomocy Herglica z kantyny z poziomu 1997, rodzeństwo znowu połączyło się i razem ruszyli w dalszą drogę.

Santigo wraz z siostrą w końcu dotarli na poziom 1782, o którym wspomniał wybawca Anandry. Przemierzali złomowisko pokrywające poziom przez około godziny, gdy spotkali Kalamarianina. Anandra wycelowała w przybysza zdobycznym karabinem blasterowym i nakazała mu oddać kredyty i jedzenie, lecz Santigo przypomniał jej, że ktoś miał na nich czekać. Siostra zignorowała jednak młodszego brata, który nalegał, aby nie zrobiła krzywdy ich rozmówcy. Gdy Kalamarianin zapytał się ich, czy są Alderaaninami, Santigo pokiwał głową potwierdzając, na co obcy nakazał im iść z sobą. Chłopiec obserwował wahanie swojej siostry, jednak ostatecznie poszli za nim do obozu dla uchodźców. Gdy dotarli do obozu, dziewczyna przyciągnęła do siebie Santigo, domagając się wyjaśnień co to za miejsce. Miejscowy po kolej zaczęli przedstawia rasy, do których należą, a na samym końcu przedstawiając chłopca i jego siostrę jako Alderaan. Świadomość znalezienia bezpiecznego miejsca spowodowała, iż Anandra rozpłakała się, więc brat objął ją mocno, póki się nie uspokoiła. Młode rodzeństwo postanowiło zostać tam na stałe.

Charakterystyka

W chwili zniszczenia Alderaana,Santigo był młodym chłopcem o jasnych włosach. Był on sprytnym i potrafiącym dostosować się do sytuacji człowiekiem. Przeżycia związane z ucieczką nie złamały go, lecz gdy dotarli z siostrą do obozu, to on pierwszy nawiązał kontakt z miejscowymi.

Poza światem Gwiezdnych wojen

Postać Santigo została stworzona przez Alexandra Freeda i po raz pierwszy pojawiła się w opowiadaniu One Thousand Levels Down, które zostało wydane 22 lipca 2014 roku w 151 numerze magazyny Star Wars Insider. Opowiadanie to było drugą historią należącą do nowego kanonu jaka pojawiła się na łamach czasopisma.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!