Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


RC-1013

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
(Przekierowano z Sarge)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
RC1013.jpg
RC-1013
"Sarge"
Miejsce pochodzenia: Kamino[1]
Rasa: Człowiek-klon[1]
Wzrost: 183 cm[1]
Przynależność:
RC-1013 nazywany także Sarge'em był klonem-komandosem służącym w Wielkiej Armii Republiki w stopniu sierżanta. W czasie wojen klonów dowodził dwiema drużynami komandosów na planecie Ord Mantell w misji, której celem było odbicie trandoshańskim łowcom nagród przesyłki zaadresowanej do Wielkiego Kanclerza Republiki Palpatine'a.

Biografia

Wczesne życie

RC-1013 podobnie jak pozostali żołnierze-klony został wyhodowany na planecie Kamino jako klon łowcy nagród, Jango Fetta[1]. Został wyszkolony dla Wielkiej Armii Republiki, a następnie rozpoczął służbę w jej szeregach jako komandos w stopniu sierżanta[2].

Wojny klonów

Misja na Ord Mantell

W roku 21 BBY wywiad Republiki Galaktycznej otrzymał informację o przechwyceniu przez trandoshańskich najemników bardzo ważnej dyplomatycznie przesyłki, której odbiorcą miał być Kanclerz Palpatine. Według zdobytych informacji, łowcy planowali sprzedać paczkę siłom Konfederacji Niezależnych Systemów. W związku z tym, aby tego nie dopuścić dowództwo wysłało dwa oddziały komandosów, którymi dowodził Sarge, na planetę Ord Mantell w celu odzyskania przedmiotu.

Gdy wszystkie szczegóły misji zostały objaśnione, żołnierze udali się na wskazaną planetę, gdzie rozpoczęli obserwację trandoshan. Klony zastawiły pułapkę na najemników, a z chwilą zlokalizowania przesyłki, RC-1013 wydał rozkaz do ataku. Z trzech pojazdów przeciwników, jeden uległ zniszczeniu w wyniku pocisku rakietowego. Z pozostałych dwóch łowcy ostrzelali komandosów Republiki znajdujących się najbliżej nich, doprowadzając do ich śmierci. Następnie trandoshanie rozpoczęli ucieczkę.

Sarge walczy z ostatnim trandoshaninem.
Widząc to, Sarge, który znajdował się na dachu jednego z pobliskich budynków zarządził pościg. W tym samym czasie jeden ze snajperów uśmiercił kierowcę drugiego pojazdu najemników, doprowadzając do jego katastrofy i śmierci pasażerów. Klony namierzyły, ostatni z wehikułów, który kierował się do dzielnicy przemysłowej. Komandosi niezwłocznie się tam udali, a gdy przybyli na miejsce, sierżant rozkazał im przeszukanie wszystkich budynków w okolicy.

Jeden z członków jego oddziału natrafił na kryjówkę przeciwników, w której oprócz nich zastał droidy bojowe Separatystów. Klon poniósł śmierć, lecz zostało to zauważone przez Sarge'a, który nakazał zaatakować budynek przy pomocy ognia zaporowego. Gdy to się powiodło, żołnierze weszli do środka budynku, gdzie natrafili na zamknięte drzwi. RC-1013 wydał polecenie wysadzenia ich, a gdy nie stanowiły one już przeszkody, odsłoniły kryjówkę ostatnich trandoshan. Rozpoczęła się strzelanina, w wyniku której zginęli wszyscy podwładni sierżanta i większość najemników.

RC-1013 jako jedyny ocalały starł się z ostatnim łowcą i przy pomocy wibroostrza naręcznego zabił go, odbierając mu przesyłkę Kanclerza. Republika odniosła zwycięstwo, a Sarge mógł powrócić na Coruscant, gdzie przekazał zdobycz do dowództwa.

Przypisy

Źródła

Ossus mini.png To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!