Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Sarna

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Sarna.jpg
Sarna
Data i miejsce śmierci: 3956 BBY, Taris
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Piwne
Przynależność: Imperium Sithów
Sarna była kobietą rasy ludzkiej i służyła jako młodszy oficer w wojsku Sithów podczas wojny domowej Jedi.

Biografia

Wraz z innymi oddziałami Sithów, w roku 3956 BBY wylądowała na Taris, planetę objętą przez Dartha Malaka kwarantanną. Nie podobała jej się ta misja, gdyż miała dość niechętnych spojrzeń mieszkańców Taris, a także dlatego, że nie miała tam wielu przyjaciół. Czas po pracy spędzała w kantynie, znajdującej się na górnych poziomach planety-miasta.


Uwaga: Poniższa wersja historii jest jednym z możliwych wariantów wydarzeń z gry Knights of the Old Republic. Inne warianty znajdziesz w sekcji Alternatywy niniejszego artykułu.


Z powodu starcia pomiędzy krążownikiem Endar Spire a flotą Sithów na orbicie planety, na jej powierzchnie ewakuowało się kilku żołnierzy republikańskich, m.in. pozbawiony pamięci Revan oraz Carth Onasi. Pewnego dnia Spotkała w kantynie byłego Jedi. Z początku Sarna była wobec niego nieufna, ale wkrótce nawiązali wspólny język i pani oficer zaprosiła Revana na imprezę, która miała się odbyć w Północnych Apartamentach. Miało się tam zjawić kilku ludzi na służbie Sithów. Revan zjawił się tam, z czego Sarna bardzo się ucieszyła. Bardzo jej smakowało tarisjańskie piwo, tak samo jak innym imprezowiczom. Jej przyjaciel, Yun Genda, ostrzegał, że tym trunkiem można bardzo szybko się upić, ale wszyscy machnęli rękami na tę uwagę. Wkrótce wszyscy Sithowie, w tym Sarna i Yun , upili się i zasnęli. Revan w tym czasie przeszukał ich rzeczy i znalazł zbroję Sithów, która ułatwiła mu poszukiwania Bastili Shan.


Tu kończy się fragment historii zależny od wyborów gracza.


Nieznane są dalsze losy Sarny i nie wiadomo czy przeżyła bombardowanie planety przez jej własną flotę z rozkazu Dartha Malaka.

Alternatywy

  • Sarna, jest postacią w grze Knights of the Old Republic, więc wpływają na niej decyzje gracza. Na przykład jeżeli gracz, wybierze na początku gry, że jego postać ma być kobietą, wtedy nawiąże rozmowę z Yuna Gendą, a nie Sarną.
  • Wątek z Sarną można pominąć jeśli ma się niski wskaźnik perswazji, wtedy w miejscu gdzie odbywała się impreza, znajdujemy żołnierzy Sihtów przesłuchujących Aqualisha należącego go gangu Ukrytych Beków. Żołnierzy zabijamy i bierzemy zbroję z ciała jednego z nich.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!