Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Saylew

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Saylew.png
Saylew
Rasa: Twi'lek
Kolor oczu: Zielone
Przynależność: Pielgrzymi
Saylew był Twi'lekiem i jednym z Pielgrzymów zamieszkujących wioskę Kalikori na Tythonie.

Biografia

Po przybyciu na planetę wraz z innymi członkami grupy założył osadę Kalikori, w której mieszkał wraz ze swoją żoną. W roku 3643 BBY w wyniku konfliktu z lokalnymi Drapieżcami kobieta poniosła śmierć. Z powodu tego wydarzenia Saylew zaczął szczerze nienawidzić przedstawicieli tej rasy. Swój gniew Saylew okazywał podczas spotkania matriarchini z mistrzem Jedi Orgusem Dinem. Domagał się od Jedi i matriarchini, aby jego strata została pomszczona przez wymordowanie możliwie największej liczby Drapieżców. Jego prośba spotkała się z odmową, na co Twi'lek zareagował opuszczając dom matriarchini.

Jakiś czas później upadły Jedi, Bengel Morr, dowodzący zbuntowanymi Drapieżcami przybył do wioski i zaproponował układ. W zamian za zaprzestanie ataków na wioskę Pielgrzymi mieli schwytać dawnego mistrza Bengela, Orgusa Dina. Tak się stało, lecz Nautolanin zmienił układ. Chciał również, by mieszkańcy Kalikori schwytali ucznia Orgusa. W tym celu wysłali fałszywy sygnał nakazujący padawanowi powrót do wioski. Ten niezwłocznie pojawił się w wiosce w domu matriarchini, gdzie po krótkiej rozmowie z Ranną Tao'Ven został napadnięty przez Saylewa, Moorinta oraz Eseni. Do obezwładnienia padawana Moorint użył strzałki ze środkami usypiającymi, w tym czasie Saylew blasterem jonowym postrzelił droida Jedi, T7-O1. Kiedy Jedi odzyskał przytomność dzięki perswazji Mocą udało mu się nakłonić grupę Twi'leków do zostawienia go w spokoju. Dzięki temu, że padawan pokonał później Morra w Kuźni, nie wykonanie zadania obyło się bez konsekwencji dla Saylewa i jego pobratymców.

Alternatywne zakończenia

Zakończenie się pojmania w domu matriarchini może mieć różne zakończenia w zależności od wyboru gracza. Jedną z alternatyw kierujących nas w stronę ciemnej strony jest zabicie trójki Twi'leków. W drugim możliwym zakończeniu nasz bohater stara się przekonać Pielgrzymów do odpuszczenia mu, lecz spotyka się to z odmową. Jednak zgodnie z doktryną legendarnych produkcji ze świata Gwiezdnych wojen nasz bohater podejmuje decyzję przybliżające go najbardziej w stronę jasnej strony i używając Mocy bezkrwawo kończy to spotkanie.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!