Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Search for the Lost Jedi

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
E1A1-SearchForTheLostJedi(Po).jpg
Search for the Lost Jedi
Autor: Ryder Windham
Wydanie oryginalne: Scholastic 1999
Liczba stron:
  • 81 (novel)
  • 85 (gamebook)
Czas akcji: 32 BBY

Search for the Lost Jedi to pierwsza część gry paragrafowej (gamebooka) z serii Episode 1 Adventures.

Opis gry

Search for the Lost Jedi jest grą paragrafową[1] wydaną przez wydawnictwo Scholastic w 1999 roku. W skład gry wchodzą 2 książki: Search for the Lost Jedi (novel), czyli powieść oraz Search for the Lost Jedi (gamebook), czyli właściwa gra paragrafowa. Celem gracza jest odnalezienie zagubionej mistrzyni Jedi.

Fabuła gry

Utracono kontakt z mistrzynią Jedi Adi Galią, którą Rada Jedi wysłała zbadać zagadkowe zamówienie w kompanii Trinkatta Starships na myśliwce typu Vulture z napędem hiperprzestrzennym. Na jej ratunek zostają wysłani Obi-Wan Kenobi, Qui-Gon Jinn, Vel Ardox oraz Noro Zak. Podążając śladami Adi Galii trafiają na planetę Esseles do fabryki kompanii Trinkata Starships. W fabryce muszą walczyć z przeprogramowanymi niebezpiecznymi robotami, żeby ocalić mistrzynię Adi Galię. Uwolnioną, ale ranną Adi Galię odwożą Vel Ardox i Noro Zak do placówki Jedi na planecie Rhinnal. Kiedy docierają na Rhinnal sztorm blokuje komunikację, co spowoduje, że Qui-Gon Jinn i Obi-Wan Kenobi, którzy nadal na Esselesie badali sprawę porwania Adi Galii wyruszyli natychmiast na Rhinnal obawiając się, że Jedi na Rhinnalu są w niebezpieczeństwie. To wykorzystali Bartoccy assasyni kradnąc część myśliwców typu Vulture i uprowadzając zakładników. Na fabułę Search of the Lost Jedi nawiązuje druga część Episode 1 Adventures pod tytułem The Bartokk Assassins.

Karty

  • Karty postaci: Qui-Gon Jinn, Obi-Wan Kenobi, Vel Ardox, Noro Zak
  • Karty pojazdów: Flash Speeder, V-35 Landspeeder
  • Karty przyrządów: „Breather”, „Grappling Hook”, miecz świetlny (Obi-Wana Kenobiego), miecz świetlny (Qui-Gon Jinna)
  • Karty mocy: „Alteration”, Perswazja

Przypisy

  1. Gra paragrafowa (gamebook) jest grą książkową, która bazuje na wyobraźni czytelnika i jest przeznaczona tylko do jednego gracza. Inne nazwy tego rodzaju gier, to fantasolo lub paragrafówka. W grze czytamy opisy i dokonujemy wybory, z których każdy odsyła nas do innego paragrafu w książce.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!