Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Sei Taria

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Sei Taria.jpg
Sei Taria
Miejsce pochodzenia: Spira
Rasa: Człowiek
Wzrost: 178 cm
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Brązowe
Przynależność:
Sei Taria była asystentką administracyjną Kanclerza Finisa Valoruma rasy ludzkiej. Pracowała dla biura kanclerza, w którym pomagała śledzić niezliczone biurokratyczne zasady i procedury. Plotki głosiły, że zdobyła posadę poprzez romans ze swoim szefem.

Biografia

Sei Taria pochodziła z planety Spira, najprawdopodobniej z bogatej rodziny. W 37 BBY rozpoczęła karierę polityczną w urzędzie Republiki Najwyższego Kanclerza. Taria pracowała bezpośrednio dla Valoruma jako adiutant pracowników i jego bliski doradca. Dodatkowo towarzyszyła kanclerzowi w wielu misjach dyplomatycznych, brała udział w oficjalnych spotkaniach Senatu Galaktycznego, a czasami mówiła publicznie w jego imieniu. Sei pomagała także swoją radą między innymi w trakcie wojny z Yinchorri. Znała także Palpatine'a, który nauczył ją wielu rzeczy. Często nosiła septjedwabną szatę, która była oznaką dobrobytu.

Swą karierę skończyła w 32 BBY, gdy Padmé Amidala zgłosiła wotum nieufności wobec kanclerza. Plotki jednak głoszą, że Sei zrezygnowała pod wpływem gróźb Sly Moore.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!