Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!

zamów prenumeratę z kodem R2D2OSSUS

Selonianie

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Selonian.jpg
Selonianie
Planeta macierzysta: Selonia
Wzrost: 200 cm
Kolor futra/włosów: Brązowy
Selonianie to inteligentna rasa żyjąca na planecie Selonia, drugiej planecie układu koreliańskiego.

Wygląd zewnętrzny

Selonianie byli wyżsi niż przeciętni ludzie, mieli długie, smukłe ciała. Ich grzbiet był giętki, ale nie przeszkadzało to im stać w pozycji wyprostowanej. Byli pokryci futrem na całym ciele i nosili lekkie ubrania. Posiadali wrażliwe, szczeciniaste wąsy umieszczone na ich spiczastych pyskach. Mieli również długie ostre zęby i umięśniony ogon, które mogły służyć do samoobrony.

Kultura

W kulturze Selonian zapotrzebowania większości przewyższały zapotrzebowania mniejszości. Wierzyli oni, że błędy mogły mieć ogromne znaczenie dla ich bezpieczeństwa. Odrzucali kłamstwo, bojąc się, że mogłoby ono być w jakiś sposób szkodliwe dla ich społeczeństwa.

Społeczeństwo

Większość Selonian była pozbawiona poczucia humoru. Dbali oni tylko o bezpieczeństwo, zdrowie swojej rodziny oraz własną norę. Żyli w genetycznie powiązanych stadach, w wykopanych przez siebie jaskiniach. Każde stado było rządzone przez dominującą samicę – królową, która dawała życie każdemu członkowi stada. Pozostałe osobniki to kilka samców i setki bezpłodnych samic, które były genetycznie identyczne. Pełniły wiele ważnych funkcji w społeczeństwie Selonian, będąc jedynymi, które mogły nawiązać kontakt z istotami spoza Selonii.

Technologia

Wbrew pozorom, Selonianie posiadali własne stocznie, gdzie konstruowali pojazdy zdolne do przemieszczania się wewnątrz układu koreliańskiego. Przez wiele lat opanowywali sztukę podróży w przestrzeni kosmicznej, ale nigdy nie posiadali technologii hipernapędu. Nie chcieli opuszczać swojego układu, żeby nie oddalać się zbytnio od swoich nor.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!