Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Serce Obrońcy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Serce Obrońcy to unikalny, powstały z nieznanego minerału kryształ główny do miecza świetlnego, którego pochodzenie ginie w pomroce dziejów. Nie jest do końca pewne, czy składał się on z materii nieorganicznej, czy organicznej.

Działanie

Serce Obrońcy nadawało mieczowi świetlnemu, w którym było zamocowane, charakterystyczny brązowawy odcień ostrza. Kryształ posiadał dziwną właściwość rezonowania z montowanymi wewnątrz broni kryształami skupiającymi, w wielu przypadkach potęgując ich działanie lub wywołując zupełnie nowe efekty.

Historia

Przez wieki narosło wiele legend wokół jego istnienia - wśród Jedi mówiło się, że zostanie odnaleziony w godzinie próby, kiedy będzie potrzebny, by ocalić pokój w galaktyce; Sithowie uważali go za swoją własność, która pozwoli im dokonać ostatecznych podbojów.

Około roku 3960 BBY Serce zostało odnalezione w ruinach na Yavinie IV przez zapalonego wynalazcę Suvama Tana. Ten poddał je intensywnym badaniom, jednak nie był w stanie odkryć, z jakiego materiału jest ono stworzone - podejrzewał nawet momentami, że może ono być istotą rozumną.

Ciekawostki

  • W grze Knights of the Old Republic gracz, prowadzący postać Revana, może kupić od Suvama Serce Obrońcy i wykorzystać je w swoim mieczu. Nie wiadomo, czy jest to wydarzenie kanoniczne.

Zobacz też

Źródła


Kryształy wykorzystywane w mieczach świetlnych
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!