Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Sherruk

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Sherruk.JPG
Sherruk
Data i miejsce śmierci: 3956 BBY
Przynależność:
Sherruk był Mandalorianinem walczącym w wojnach mandaloriańskich jako jeden z dowódców zbiórki. Po ich zakończeniu, założył grupę składającą się mandaloriańskich weteranów wojny i Durosów, która w czasie trwania wojny domowej Jedi dopuszczała się zbrodniczych napaści na ludność na planetach w sektorze Raioballo.

Biografia

W czasie swojej przestępczej kampanii, przybył na planetę Dantooine, gdzie napadał i terroryzował miejscową ludność. W roku 3956 BBY banda Sherruka napadła na farmę należącą do Jona w której mieszkał wraz ze swoją córeczką Ilsą. Bandyci zażądali kosztowności, jednak dziecko przeciwstawiło się im i zostało zabite. Jon rozpoaczony poszedł szukać pomocy w enklawie Jedi. Wówczas przebywał tam Revan, który przechodził ponowne szkolenie na Jedi. Osadnik poprosił Revana by pomścił jego córkę i zabił wszystkich nękających okolice Mandalorian. Jedi przystał na to zadanie.

Dodam twoją głowę do kolekcji trofeów po zabitych Jedi, a później wezmę sobie kolejny miecz świetlny! Zaraz się przekonasz, dlaczego wszyscy się tak boją Mandalorian
— ostatnie słowa w życiu skierowane do Revana.

Po jakimś czasie, gdy były lord Sithów eksplorował równiny, natrafił na kilka oddziałów Mandalorian. Po ich wyeliminowaniu, jego wyczyń został dostrzeżony przez Sherruka, który czekał na Jedi w starożytnym gaju. Gdy nadszedł Revan, Sherruk rzucił się do ataku wraz z kompanami. Mandaloriańki przywódca był trudnym przeciwnikiem, jednak poległ od miecza Revana.

Ciekawostki

Sherruk z przyjemnością zabijał rycerzy Jedi i zabierał ich miecze jako trofea.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!