Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Skrillingowie

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Anakin dodopracowania.png
Życie wydaje się prostsze, kiedy coś naprawiasz.

Ten artykuł wymaga dopracowania.


Prosimy, dopracuj go pod względem języka i formy, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji. W tym artykule należy: wydzielić sekcję charakterystyka, dodać infobox.

Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Pote Snitkin.

Skrilligowie byli rasą pochodzącą z planety Agriworld-2079. Osiągali od półtora 1,9 metra wzrostu. Mieli wklęsłe oczy, kilka rzędów ostrych zębów do miażdżenia mięsa i trójpalczaste dłonie. Ich skóra była koloru szarego. Na czole posiadali mały, kostny grzebień, a w okolicach nosa osiem charakterystycznych, uniwersalnych rurek. W rurkach Skrillinga znajdował się kwas, który pomagał w trawieniu pokarmu. Kwas ten działał również jako mechanizm obronny; Skrilling mógł nim spryskać przeciwnika, jednak nie był niebezpieczny dla zdrowia, o ile nie trafił do oczu.

Historia

Kiedy M'shinni zwiedzili całą planetę wzdłuż i wszerz, Skrillingowie byli jeszcze prymitywnymi nomadami. Później pracowali dla nich w laboratoriach, aż w końcu uniezależnili się od swoich sąsiadów. Niektórzy wykorzystali swoje umiejętności, na przykład jako rycerze Jedi.

Źródła

Ossus mini 2.png
Zobacz przedstawicieli
rasy Skrillingów.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!