Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Stacja naprawcza Twin Sun

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
TSRY.png
Stacja naprawcza Twin Sun
Podstawowe dane
Producent: Telgorn Corporation
Specyfikacja techniczna
Długość: 1,9 km
Silniki: Brak
Hipernapęd: Brak
Uzbrojenie: Brak
Załoga: 200
Pasażerowie:
  • 100 inżynierów
  • 450 mechaników
Różne
Region: Zewnętrzne Rubieże
Sektor: Garis
Rola: Stacja naprawcza
Dowódca: Antan Azzameen
Znani właściciele:
Przynależność:


Stacja naprawcza Twin Sun była jedną z co najmniej trzech stacji kosmicznych posiadanych przez rodzinę Azzameen i jej firmę Twin Suns Transport Services. Jej dowódcą był Antan Azzameen.

Historia

Nie wiadomo od kiedy stacja Twin Sun była w rękach Azzameenów. Pierwotnie, służyła jako stacja naprawcza i serwisowa tylko dla statków należących do firmy Twin Suns Transport Services, lecz z czasem, zaczęto ją wykorzystywać do naprawiania innych statków. Dowódcą platformy Twin Sun był Antan Azzameen - jeden z dwóch braci, którzy założyli firmę.

Otana zbliża się do stacji Twin Sun.

W 3 ABY, tuż po bitwie o Hoth, do stacji przyleciał Tomaas Azzameen (brat Antana) razem z synem Galinem we frachtowcu Otana. Uciekł on wcześniej z Hoth, gdzie dostarczał Rebeliantom zapasy do Bazy Echo. Na orbicie wokół planety walczył z imperialnymi myśliwcami TIE i jego statek został uszkodzony. Poprosił brata o pozwolenie na naprawę w stacji Twin Sun. Ten jednak odmówił, mówiąc, że to zbyt wielkie ryzyko. Wywiązała się sprzeczka między braćmi.

W tym samym roku, lecz nieco później, Azzameenowie zostali oskarżeni o zdradę Imperium. Tomaas i Galin zginęli. Ace i Aeron (dzieci Tomaasa) mieli przylecieć na pokład stacji, by zabrać stamtąd kosztowności i ładunki wybuchowe. Udało im się w ostatniej chwili i byli jeszcze świadkami przejęcia stacji przez wojska Imperium i Viraxo Industries.

Charakterystyka

Stacja Twin Sun była identyczna do innej platformy Azzameenów - Bilbringi V. Posiadała silne osłony, dwa hangary dla statków zaopatrzeniowych, dwa ramiona dla przyjmowania większych statków na naprawy oraz duże lądowisko, gdzie możliwe było reperowanie pozostałych statków. Jednocześnie była domem dla około 750 ludzi załogi. Platformy nie wyposażono ani w napęd, ani w uzbrojenie.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!