Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Suvar Detta

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Suvar Detta był żyjącym w czasie wojny z Yuuzhan Vongami Mandalorianinem, jednym z Mandaloriańskich Protektorów, grupy która pod przywództwem Mandalora, Boby Fetta, udawała że współpracuje z Yuuzhanami. Jego bratem był Cham Detta.

Biografia

Brał on udział w spotkaniu sił Mandalorian z przybywającą do galaktyki flotą Yuuzhan, na które przybył w swoim myśliwcu typu Gladiator. Gdy w omówionym punkcie w końcu pojawiła się flota nieznanych statków Yuuzhan, to właśnie Suvar życzył powodzenia Goranowi Beviinowi i Bobie Fettowi, gdy udali się w kierunku statku Noma Anora, aby wejść na jego pokład.

Uczestniczył w bitwie o Birgis, gdzie brał udział w ataku na główny port lotniczy planety. W czasie szturmu na jego główny budynek, Tiroc Vhon wraz z Suvarem pozostali w korytarzu prowadzącym do wyjścia, aby zabezpieczyć pozostałym biorącym udział w akcji Mandalorianom odwrót.

Walczył także w bitwie o Nową Holghę, podczas której z obecnymi na planecie Mandalorianami skontaktował się Bur'lorr i poinformował, że na planecie znajduje się Jedi. Dowodzeni przez Fetta protektorzy pojmali Jedi, zwanego Kubariet, nie mając jednak zamiaru oddawać go Yuuzhanom, ponieważ chcieli go wykorzystać do swoich celów. Gdy Cham starał się opatrzyć rany niechcącego z nimi współpracować Jedi, to właśnie Suvar wraz z Tirociem musieli go przytrzymywać.

Gdy Jedi dał się przekonać do współpracy i wraz z Tirociem uciekł z miejsca zdarzenia, Suvar wziął udział w walce z przybyłym na miejsce Bur'lorrem. Podczas gdy Beviin zaatakował samego wojownika, Detta rzucił się na opadłego na ziemie amphistaffa by pozbawić go głowy. Po wyeliminowaniu Yuuzhanina Suvar schował do saszetek przy pasie kawałki broni i zbroi przeciwnika, zaznaczając przy tym, że to mają być próbki, nie trofea.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!