Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Szablon:Polecany

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Kreel

Kreel znany również jako Agent 5241 oraz mistrz igrzysk, był mężczyzną z nieznanej, humanoidalnej rasy, który służył w stopniu sierżanta w szeregach Imperium Galaktycznego jako szturmowiec i szpieg.

Urodził się na Chagar IX, gdzie spędził pierwsze lata swojego życia oraz gdzie po raz pierwszy odebrał życie innej istocie rozumnej. Po latach walk na lokalnych arenach, otrzymał szansę wstąpienia do korpusu szturmowców Imperium Galaktycznego, którą bez wahania przyjął.

W czasie swojej pracy dla rządu przybrał tożsamość gladiatora, by następnie zostać kupionym przez władcę przestępczego, Grakkusa, który umieścił go w swoim pałacu na Nar Shaddaa, po czym zlecił mu trenowanie kandydatów na gladiatorów.

Gdy w trakcie galaktycznej wojny domowej, niedługo po bitwie o Yavin 4, Grakkus pojmał Luke'a Skywalkera, Kreel zajął się przysposobieniem go do walki na arenie Hutta, który chciał by chłopak umarł w spektakularnym stylu jako ostatni Jedi. W czasie treningów z więźniem, agent wykazywał większe umiejętności w walce na miecze świetlne o czym nieustanie informował swego przeciwnika. Gdy wspólnie z Grakkusem uznali, że Skywalker został przygotowany do widowiskowej śmierci, Hutt przygotował dla niego walkę. Początkowy etap pojedynku Kreel spędził u boku władcy półświatka, lecz później opuścił go, po czym zaalarmował oddziały imperialne, by dokonały interwencji, jeśli Luke miał przeżyć.


Starsze polecane artykuły | Zgłoś nowy artykuł

Podyskutuj o Gwiezdnych wojnach na forum Ossusa!