Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Szablon:Polecany

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Zaginione Plemię Sithów

Zaginione Plemię Sithów to odłam Sithów, który powstał na planecie Kesh. Wywodziło się ono od załogi Omenu, pancernika, który rozbił się tam w roku 5000 BBY. Początkowo w skład Plemienia wchodzili niemal wyłącznie czystej krwi ludzie, a jego pierwszym przywódcą, nazywanym Wielkim Lordem, był kapitan okrętu, Yaru Korsin.

Przez pierwsze tysiąclecie swojej obecności na Kesh, Sithowie umacniali swoją władzę nad terytorium i Keshiri, miejscową ludnością, która im służyła. Ostatecznie brak wspólnego celu doprowadził do rozłamu wewnętrznego i okresu walk o władzę, który trwał do roku 3000 BBY i został nazwany Erą Zepsucia. Wtedy dopiero władzę objął Varner Hilts, a Plemię odzyskało cel, podbicie nowo odkrytego kontynentu, Alanciaru. Rok po zdobyciu władzy na nowym terenie Plemię uporało się z powstaniem niewolniczym poprowadzonym przez Remulusa Dreypę, Lorda Sithów z okresu Stuletniej Ciemności, w wyniku którego zniszczony został jedyny statek kosmiczny na planecie, Last Hope.

Zaginione Plemię pozostało w izolacji aż do roku 41 ABY, gdy zostało odkryte przez sferę medytacyjną Sithów o nazwie Ship. Wyzwoleni Sithowie rozpoczęli zbieranie własnej floty, gdy w końcu natrafili na Abeloth, potężny byt ciemnej strony. Początkowo chcieli się z nią sprzymierzyć, lecz z czasem zmuszeni byli do zawarcia sojuszu z Luke'em Skywalkerem. Ostatecznie jednak Abeloth przejęła władzę w Plemieniu i razem z nim potajemnie przejęła Coruscant, stolicę Sojuszu Galaktycznego.


Starsze polecane artykuły | Zgłoś nowy artykuł

Podyskutuj o Gwiezdnych wojnach na forum Ossusa!