Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Szczepionka na zarazę rakghuli

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Szczepionka na zarazę rakghuli to lek na chorobę panoszącą się w podmieście, na najniższych poziomach planety Taris. Zaraza była roznoszona przez zmutowane bestie, rakghule.

Chorobą tą można było się zarazić, jeśli za długo się przebywało w podmieście i dało się ugryźć jednemu z rakghuli. Lek mógł pomóc wówczas jeśli zażyło się go zaraz po infekcji, gdyż po przemianie w bestie, było już za późno.

Historia

Nad lekiem pracowała Republika w swojej bazie na Taris. Jednak gdy Sithowie przejęli planetę, zagarnęli wszystkie zapasy leku, wydając je tylko swoim patrolom wysyłanym do podmiasta.


Uwaga: Poniższa wersja historii jest jednym z możliwych wariantów wydarzeń z gry Knights of the Old Republic. Inne warianty znajdziesz w sekcji Alternatywy niniejszego artykułu.


W 3956 BBY z powodu kwarantanna nałożonej przez Sithów, na planecie utknęli dwaj republikańscy żołnierze, Carth Onasi i cierpiący na amnezję Revan. Gdy przebywali w podmieście, trafili na zmasakrowane ciało sithańskiego żołnierza, w którego szczątkach odnaleźli lek. Revan później zaniósł szczepionkę Zelce Forn, który zobligował się rozpocząć masową produkcję taniego leku.


Tu kończy się fragment historii zależny od wyborów gracza.


Alternatywy

Szczepionkę można zamiast oddawać Zelce, sprzedać ją Huttowi Zaxowi, który pracuje dla Davika Kanga. Takie rozwiązanie jest jednak sprzeczne z Expanded Universe.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!