Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Szturmowiec (Endor)

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Tytuł jest jedynie określeniem lub przydomkiem, gdyż właściwa nazwa nie została jeszcze nadana przez autorów.
Jeśli pojawi się oficjalna nazwa, poproś o przeniesienie tego artykułu.

Szturmowiec(25ABY).JPG
Dowódca grupy ekspedycyjnej szturmowców na Endorze
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Czarne, potem siwe
Kolor oczu: Szare
Przynależność: Imperium Galaktyczne
Szturmowiec pełnił rolę dowódcy grupy ekspedycyjnej żołnierzy imperialnych na Endorze. Kierował kilkuosobowym oddziałem mającym nawiązać kontakt z tubylcami tuż przed bitwą o Endor. Został pojmany przez siły Sojuszu, dzięki czemu przeżył bitwę.

Biografia

Wyprawa na Endor

W roku 4 ABY grupa szturmowców została wysłana na Endor w celu nawiązania kontaktu z prymitywnym plemieniem zamieszkującym księżyc. Dowodził nimi młody, bojowo nastawiony szturmowiec. Kiedy jego grupa spotkała kilku Ewoków, dowódca wydał rozkaz otwarcia ognia, gdyż, jak twierdził, tubylcy próbowali blokować im broń. Ewoki zaczęły mścić się na przybyszach, mordując ich w nocy, zastawiając na nich pułapki i bezczeszcząc zwłoki zabitych. Niedługo później oddział otrzymał rozkaz walki z rebeliantami, jednakże prawie wszyscy żołnierze grupy ekspedycyjnej zostali zabici przez tubylców nim szturmowcy spotkali siły Sojuszu. Dowódcy udało się przeżyć, lecz rebelianci wzięli go do niewoli. Był jednak zadowolony, gdyż udało mu się uniknąć śmierci z rąk Ewoków.

25 ABY

25 lat po bitwie o Yavin 4 były szturmowiec, siedząc w karczmie Szalonego Anghusa na Zewnętrznych Rubieżach, postanowił opowiedzieć innym jej bywalcom historię swojego oddziału. Po zakończeniu opowieści dodał, że od bitwy o Endor nie przespał ani jednej nocy, ale ulgę przynosiła mu myśl, że szczątki drugiej Gwiazdy Śmierci spadając na Endor zabiły wszystkie Ewoki. Jeden ze słuchaczy wyprowadził go z błędu, wyjaśniając, że większa część stacji bojowej wyparowała, a rebelianci pozbyli się reszty.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!