Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


T'dai

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
T'dai.jpg
T'dai
Rasa: Zabrak
Kolor włosów: Brak
Kolor oczu: Niebieskie
Przynależność:
T'dai był zabrackim mistrzem Jedi żyjącym około roku 700 BBY. W walce posługiwał się mieczem świetlnym o zielonym ostrzu. Jego uczniem był Minch.

Biografia

Szkoda. Niestety taki jest los tych, którzy przeszli na ciemną stronę.
— T'dai po śmierci przeciwnika.

Około siedemset lat przed bitwą o Yavin Rada Jedi wysłała kilku swoich rycerzy w pogoni za wojownikami Bpfasshi siejącymi postrach w swym systemie. Grupą ścigającą tych wojowników dowodził T'dai. Ich pościg dotarł do leżącej w systemie Bpfasshi stacji handlowej Gildii Kupieckiej. Pierwszy za przeciwnikiem ruszył Minch, a za nim pobiegł T'dai i kilkoro innych mistrzów Jedi. Gdy wszyscy dobiegli już do ściganego, ten, nie chcąc wydać swej tajemnicy, przebił się mieczem świetlnym.

Chwilę później oficer należącego do Jedi statku Takara poinformował, że mały statek opuścił teren stacji. Wszyscy rycerze pobiegli do swych myśliwców. Ich eskadra zaczęła ścigać uciekający statek. Niecierpliwy Minch odłączył się od szyku i ruszył w samodzielną pogoń za mistrzem wojowników Bpfasshi w kierunku planety Dagobah. Rozważni mistrzowie poczekali na Takarę, która bez problemu mogła przebić się przez szalejącą atmosferę planety. Tymczasem Minch zabił mistrza Bpfassich w grocie ciemnej strony na Dagobah. Ich misja zakończyła się sukcesem.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!