Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Tag & Bink kopnęli w kalendarz 2

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Jokasta2.png
Obiekt, który nie jest u nas zarejestrowany, nie istnieje.

Ten artykuł zawiera treści niezgodne z porządkiem zarówno kanonu jak i Legend.


Opisane tu zagadnienia nie należą do kanonu, jak również stoją w sprzeczności z porządkiem wydarzeń z Legend (Expanded Universe).

Tagibink2.jpg
Tag & Bink kopnęli w kalendarz 2
Tag & Bink are dead 2
Scenariusz: Kevin Rubio
Ilustracje: Lucas Marangon
Kolory: Michelle Madnes
Tusz: Howard M. Shum
Ilustracja na okładce: Lucas Marangon i Michelle Madsen
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
5 grudnia 2001
Wydanie polskie: Mandragora
2 lutego 2006
Przekład: Jarosław Rybski
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Tag & Bink kopnęli
w kalendarz
Zeszyt/Tom: 2 z 2
Poprzedni: Tag & Bink kopnęli
w kalendarz 1
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Infinities
Okres historyczny: Era Imperium
Czas akcji: 0 BBY - 3 ABY


Tag & Bink kopnęli w kalendarz 2 jest to druga i ostatnia część komiksu opowiadającego o przygodach dwójki nierozgarniętych rebeliantów. Po raz pierwszy został wydany 5 grudnia 2001 roku przez Dark Horse Comics. W Polsce ukazał się 2 lutego 2006 roku w dziewiątym numerze magazynu Star Wars.

Nota wydawnicza

Wydanie polskie
Nadeszły mroczne czasy dla Dark Horse Comics. Wielokrotne groźby i dwie nieudane próby zamachu nie były w stanie powstrzymać rozbuchanych ambicji scenarzysty, który w ostatnim zeszycie dołożył do kotła uśmiercając głównych bohaterów... Ale czy na pewno?

Po niezmierzonych godzinach konsultacji, czterech szkicach, trzech wersjach i dwóch spalonych komputerach, w końcu Kevin poczuł się na tyle pewnie, że oddał nam pierwszy tekst. (Dobra, istniało poważne zagrożenie, że nigdy nie dostałbym kolejnego zlecenia.)

Kiedy ostatni raz widzieliśmy Binka i Taga, z wrzaskiem uciekali przed Milenijnym Sokołem... Ale czy na pewno? Czy Bink i Tag naprawdę zginęli? Czy zdołali uciec z pożogi wszechpotężnej Gwiazdy Śmierci? Przewróć stronę i sprawdź...(Mandragora, 2005)

Streszczenie

Tag Greenley i Bink Otauna próbują uciec z Gwiazdy Śmierci. Przebierają się w mundury pilotów imperialnych, jednakże spotykają Dartha Vadera, który chce aby polecieli z nim myśliwcami jako eskorta podczas obrony stacji. Tag i Bink uciekają i porywają z hangaru 629 prom typu Lambda. Odlatują z Gwiazdy Śmierci, jednak jej wybuch niszczy ich hipernapęd.

Po bardzo długim czasie docierają na Yavin 4. Wchodzą do starej bazy Rebelii i znajdują tam medal Chewiego. Nagle przebywający w budowli łowca nagród, Boba Fett, słysząc imię Wookiee'ego zaczyna do nich strzelać. Tag i Bink jednak pokonują go. Chcą aby Fett oddał im swoje paliwo i zapasy żywności. Łowca nagród obiecuje naprawić ich hipernapęd, jeśli się do niego przyłączą. Rebelianci wiążą Fetta i odlatują, lecz łowca uwalnia się i próbuje ich zaatakować, co jednak mu się nie udaje.

Tag i Bink lecą do Miasta w Chmurach. Otrzymują zezwolenie na lądowanie, ponieważ właściciel miasta, Lando Calrissian, chodził kiedyś z siostrami Taga, a ten pomógł mu wybrnąć z trudnej sytuacji. Dokują na platformie 429. Lando sądząc, że to prawdziwi szturmowcy, wita ich dość chłodno, jednakże po chwili na platformie obok ląduje Slave I Boby Fetta. Tag i Bink, chcą aby Calrissian pomógł im naprawić hipernapęd, na co ten zgadza się dopiero, gdy Tag przypomina mu bitwę pod Taanab, w której brał udział, a którą Lando wykorzystywał jako alibi przed dziewczynami. W tej samej chwili przylatuje Millennium Falcon, który ląduje na platformie 327. Tag i Bink udają się do pomieszczenia HR 51 aby się przebrać, jednak spotykają tam R2-D2 i C-3PO. Bink niszczy droida protokolarnego, przez co Lando jest na nich później zły. Prosi ich jednak aby pomogli księżniczce Leii i Chewiemu w ucieczce z celi. Informuje ich, że znajdują się oni w celi 3505 na poziomie 139. Po odbiciu mają zabrać ich na swój statek stojący na platformie 215, a potem udać się na Mon Calamari.

Tag i Bink idą z więźniami, Lando, Lobotem, Fettem i Vaderem do komory, gdzie Han Solo ma zostać zamrożony w karbonicie. Jednakże Tag zostaje ogłuszony przez Chewiego. Gdy odzyskują przytomność, w mieście wybucha bunt. Rebelianci muszą uciekać, ponieważ mają na sobie zbroje szturmowców. Przybywają jednak posiłki Imperium, a Tag i Bink odlatują. Następnie przekazują admirałowi Ackbarowi i Mon Mothmie skradziony wahadłowiec. Obaj są nieświadomi tego, że cały czas podąża za nimi Boba Fett.

Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Stworzenia

  • Nerf (Tylko wspomniany)

Modele droidów

Wydarzenia

Miejsca

Organizacje i tytuły

Rasy rozumne

Pojazdy i statki

Broń i technologia

Różne

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2001, 5 grudnia USA - Dark Horse Comics 32 strony Druk (miękka) 2,99 USD
2006, 2 lutego (w Star Wars 1/2006) Polska 9788389698919 Mandragora 24 strony Druk (miękka) 5,00 PLN
2006, 8 listopada (w Tag & Bink Were Here) USA 9781593076412 Dark Horse Comics 104 strony Druk (miękka) 14,95 USD
2013, 9 października (w Omnibus: Wild Space 2) USA 9781616551476 Dark Horse Comics 488 stron Druk (miękka) 24,99 USD
2015, 8 stycznia (w Tag & Bink Were Here) USA 9781302467470 Marvel Comics 94 strony Ebook 9,99 USD
2015, 8 stycznia (w Omnibus: Wild Space 2) USA 9781302454715 Marvel Comics 437 stron Ebook 19,99 USD

Ciekawostki

  • Na jednym z obrazków pojawia się autor scenariusza, Kevin Rubio, siedzący nad laptopem. Obok niego stoi miniaturowy AT-ST.
  • W pokoju Lando wisi plakat Mace Windu z dedykacją.
  • Na jednym z obrazków, po korytarzu Miasta w Chmurach przechadzają się dwaj mężczyźni ubrani jak ludzie z Ziemi.
  • W pokoju Landa wisi plakat Kompanii Browarowej Josepha Schlitza.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!