Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Tag

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
(Przekierowano z Tag (klon))
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Tag
Data urodzenia 32 BBY, Kamino[1]
Data śmierci Pomiędzy 22, a 19 BBY
Miejsce pochodzenia Kamino[1]
Rasa Człowiek-klon[1]
Wzrost 183 cm[1]
Kolor włosów Czarne
Kolor oczu Brązowe
Przynależność
Tag był to żołnierz-klon służący w Wielkiej Armii Republiki podczas wojen klonów. Jako jeden z członków Eskadry Cieni, brał udział w bitwie o mgławicę Kaliidę.

Biografia

Młodość

Tag jak każdy z milionów klonów mandaloriańskiego łowcy nagród Jango Fetta urodził się w 32 BBY na Kamino. Został wyhodowany dla Wielkiej Armii Republiki, po odpowiednim wyszkoleniu dołączył do niej w stopniu szeregowca.

Atak na Malevolence

W nieokreślonym czasie wojen klonów, gdy okręty Republiki były niszczone przez nową broń Separatystów, ciężki krążownik typu Subjugator Malevolence, Anakin Skywalker postanowił przerwać złą passę, poprzez zniszczenie wrogiego okrętu. W tym celu Jedi zwołał Eskadrę Cieni, do której należał Tag, by razem z nim przypuścili atak na Malevolence, która miała zaatakować centrum medyczne mgławicy Kaliidy. Zgodnie z jego planem, Tag jak i pozostali piloci, przebył mgławicę Kaliidę, a następnie przygotował się do obrony stacji medycznej. Wtedy nieoczekiwanie pojawił się okręt Separatystów i rozpoczął swoją ofensywę. Gdy dowódca wrogiego statku generał Grievous rozkazał użycie działa jonowego, które obezwładniało każdy statek, Skywalker rozkazał swoim podwładnym ucieczkę w bezpieczną strefę. Tag zastosował się do rozkazu, lecz niefortunnie stracił życie poprzez zderzenie z uszkodzonym bombowcem Matchsticka.

Ciekawostki

  • Tag oznacza po angielsku wizytówkę.

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!