Niech Moc będzie z Wami!Tales of the Jedi: Dark Lords of the Sith 6: Jedi Assault

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Tojdlots6.jpg
Tales of the Jedi: Dark Lords of the Sith 6: Jedi Assault
Scenariusz
Rysunki Art Wetherell
Wydanie USA Dark Horse Comics
14 marca 1995
Okładka Hugh Fleming
Liczba zeszytów 5/6
Liczba stron 26
Cena $2,50
Czas akcji 3997 BBY


Tales of the Jedi: Dark Lords of the Sith 6: Jedi Assault to szósty i ostatni zeszyt serii komiksów Dark Lords of the Sith. Został wydany Dark Horse Comics 14 marca 1995 roku.

Streszczenie

Na Ossusie Cay Qel-Droma i Dace Diath testują nowe myśliwce. Podczas lotu dochodzi do wypadku, jednak Diath wychodzi z niego obronną ręką. Po powrocie na lądowisko pojawiają się inni Jedi i kilku mistrzów. Rozmawiają oni na temat przyszłości Ulica i obaw o jego przejście na ciemną stronę.

Niedługo później w Cinnagar pojawia się Exar Kun z dwoma wojownikami Massassi. Przybył w celu zabicia Ulica, w którym widział rywala. Zaraz po jego przybyciu nad miastem pojawiają się myśliwce Jedi. Atakują oni umocnienia obronne miasta i razem z przybyłymi jeźdźcami bestii przedostają się do pałacu. Spotykają tam Ulica i Aleemę. Nomi i Cay próbują nakłonić swego przyjaciela i brata do powrotu na Ossusa, jednak bezskutecznie. Pełen gniewu Ulic używa otrzymanego od Aleemy amuletu, by wymusić na przybyłych Jedi opuszczenie planety. Pogodzeni z porażką Jedi opuszczają pałac. W tym samym momencie pojawia się Exar. Rozpoczyna sie walka na miecze świetlne. Nagle z amuletów obu mężczyzn zaczynają wyłaniać się, a następnie łączyć promienie. W tym momencie pojawia się duch Marki Ragnosa i nakazuje, aby walczący się pogodzili i rozpoczęli nowy złoty okres Sithów.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne


Opowieści Jedi
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!