Niech Moc będzie z Wami!Tales of the Jedi: The Fall of the Sith Empire 2: Forces in Collision

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Fall2.jpg
Tales of the Jedi: The Fall of the Sith Empire 2: Forces in Collision
Scenariusz Kevin J. Anderson
Rysunki Dario Carrasco, Jr.
Wydanie polskie Egmont
2001
Wydanie USA Dark Horse Comics
23 lipca 1997
Okładka Duncan Fegredo
Liczba zeszytów 2/5
Liczba stron 24
Cena $2,95
Czas akcji 5000 BBY


Tales of the Jedi: The Fall of the Sith Empire 2: Forces in Collision to drugi zeszyt miniserii komiksów Opowieści Jedi: Upadek Imperium Sith. Został wydany nakładem Dark Horse Comics 23 lipca 1997, zaś w Polsce ukazał się w roku 2001 w wydaniu zbiorczym dzięki wydawnictwu Egmont Polska.

Streszczenie

Jori Daragon została przyprowadzona przed oblicze sędziego. Wymienił on jeszcze raz jej zarzuty i skazał na ciężkie prace w jednej z koloni. Podpisał także dokument, który oficjalnie stwierdzał, że Starbreaker 12 jest własnością Ssk Kahorra. Dziewczyna została wysłana na pustynną planetę Ronika, gdzie pracowała w kamieniołomie. W pewnej chwili zobaczyła statek transportowy i postanowiła użyć go do ucieczki z planety. Symulowała ugryzienie insekta, a gdy strażnik podszedł do niej uderzyła go kamieniem i pobiegła do statku. Na orbicie została zaatakowana przez służby bezpieczeństwa, które ostrzeliwały ją do samego Koros Major. Uszkodzony transportowiec spłonął w atmosferze, lecz Jori zdążyła go opuścić używając repulsorowej lotni. Wylądowała na dziedzińcu pałacu do którego weszła następnie przez okno. Dostała się do sali tronowej Cesarzowej Tety i tam po długich wyjaśnieniach została wysłuchana przez władczynię i służących jej Jedi.

W tym samym czasie Naga Sadow rozpoczął mobilizację wojsk. Odbyła się ona na Ch'hodos, planecie władanej przez sojusznika Sadowa Shara Dakhana. Zgromadził on wiele okrętów, żołnierzy z bestii. Następnie zarządzi spotkanie w punkcie, skąd mieli wskoczyć w nadprzestrzeń. Sam posiadał swój własny statek, w którym była kula medytacyjna Sithów, w której mógł spokojnie medytować i kontrolować działanie Sithów.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne


Opowieści Jedi
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!