Niech Moc będzie z Wami!Tales of the Jedi: The Fall of the Sith Empire 4: The Dogs of War

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Fall4.jpg
Tales of the Jedi: The Fall of the Sith Empire 4: The Dogs of War
Scenariusz Kevin J. Anderson
Rysunki Dario Carrasco, Jr.
Wydanie polskie Egmont
2001
Wydanie USA Dark Horse Comics
17 września 1997
Okładka Duncan Fegredo
Liczba zeszytów 4/5
Liczba stron 24
Cena $2,95
Czas akcji 5000 BBY


Tales of the Jedi: The Fall of the Sith Empire 4: The Dogs of War to czwarty zeszyt miniserii komiksów Opowieści Jedi: Upadek Imperium Sith. Został wydany nakładem Dark Horse Comics 17 września 1997, zaś w Polsce ukazał się w roku 2001 w wydaniu zbiorczym dzięki wydawnictwu Egmont Polska.

Streszczenie

Po zabiciu wszystkich wojowników Massassich Jori udała się stojącym nieopodal statkiem za Gavem, aż na orbitę. Chłopak wskoczył jednym z okrętów floty Sithów w nadprzestrzeń, a jego siostra udała się za nim. Gdy dotarli w pobliże Primus Goluud, niestabilnego czerwonego karła, Gav zauważył prywatny statek Nagi Sadowa i ostrzelał go.

Tymczasem na Coruscant mistrzowie Jedi zastanawiali się jak skutecznie pokonać wroga. Nagle część okrętów, bestii i wojowników Massassi rozpłynęło się w powietrzu. Żołnierze Republiki rozpoczęli kontratak i pokonali najeźdźcę.

Na planecie Kirrek wojska rebeliantów nie dawały sobie rady z nacierającym nieprzyjacielem. Odan-Urr nie chciał się angażować w walkę, więc jego mistrz Ooroo wypuścił ze zbiornika, w którym przebywał, trujące gazy, które zabiły Massassich i uratowały obrońców twierdzy. Chwilę później przybyły posiłki z Koros Major i bitwa została wygrana.

Po uszkodzeniu statku medytacyjnego, Naga Sadow wezwał swego byłego ucznia na pokład jednostki, by z nim porozmawiać. Jak się okazało była to pułapka i Gav został uwięziony w niesprawnym statku. Dzięki sprawnemu komunikatorowi wezwał pomoc. W okolicy pojawiła się flota Republiki. Chwilę później przybył także Naga Sadow i używając sztuczek Sithów doprowadził do eksplozji w jądrze Primusa Goluuda, a następnie udał się w kierunku swego Imperium. Gav przekazał Cesarzowej Tecie współrzędne przestrzeni Sithów i polecił by się tam udali i zniszczyli niebronione planety. Sam nie mogąc w żaden sposób opuścić uszkodzonego statku pozostał na nim i zginął w wyniku eksplozji gwiazdy ...

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne


Opowieści Jedi
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!