Niech Moc będzie z Wami!Tales of the Jedi: The Fall of the Sith Empire 5: End of an Empire

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Fall5.jpg
Tales of the Jedi: The Fall of the Sith Empire 5: End of an Empire
Scenariusz Kevin J. Anderson
Rysunki Dario Carrasco, Jr.
Wydanie polskie Egmont
2001
Wydanie USA Dark Horse Comics
22 października 1997
Okładka Duncan Fegredo
Liczba zeszytów 5/5
Liczba stron 24
Cena $2,95
Czas akcji 5000 BBY


Tales of the Jedi: The Fall of the Sith Empire 5: End of an Empire to piąty, a za razem ostatni zeszyt miniserii komiksów Opowieści Jedi: Upadek Imperium Sith. Został wydany nakładem Dark Horse Comics 22 października 1997, zaś w Polsce ukazał się w roku 2001 w wydaniu zbiorczym dzięki wydawnictwu Egmont Polska.

Streszczenie

Ocalałe jednostki pod przewodnictwem Nagi Sadowa wróciły do przestrzeni Sithów. Jak się okazało Ludo Kressh przeżył zamach na jego życie i podczas nieobecności Sadowa ogłosił się Mrocznym Lordem Sithów i zgromadził flotę wiernych mu lordów. Po krótkiej rozmowie z Sadowem rozpoczęła się bitwa, w wyniku której obie straciły wiele okrętów. Widząc swą szansę Naga Sadow nakazał załodze płonącego statku staranować okręt flagowy Kressha. W wyniku eksplozji zginęli wszyscy członkowie załogi obu jednostek na czele z nowym lordem Sithów.

Tymczasem flota kierowana przez Cesarzową Tetę udała się zgodnie ze wskazaniami Gava do Imperium Sithów. Zastała tam resztki floty i rozpoczęła ostrzeliwanie niedobitków. Straty floty Sadowa były ogromne. Przetrwał tylko jego okręt flagowy. Dzięki sprytnemu posunięciu upozorował swą śmierć przelatując przez płonący wrak. Tak na prawdę skoczył w ostatniej chwili w nadprzestrzeń.

Na Kirrek rebelianci wraz z żołnierzami cesarzowej zajmowali się ostatnimi jednostkami wroga i rozpoczęli świętowanie zwycięstwa. Na Coruscant mieszkańcy ukryci w budynku senatu opuścili schronienie i rozpoczęli świętowanie. W tym samym czasie żołnierze i służby porządkowe rozpoczęły odbudowywanie zniszczeń. Na Koros Major powrócili Odan-Urr i Memit Nadill. Cesarzowa nakazała rozpoczęcie pracy nad naprawianiem uszkodzonych podczas wojny okrętów. Odan-Urr wybrał się do jednego z wraków statku Sithów unoszącego się nad planetą. Znalazł tam holokron i postanowił zbudować wielką Bibliotekę Jedi na Ossusie. W nagrodę za dokonania podczas wojny Jori Daragon otrzymała od cesarzowej warsztat naprawczy Aarrby na własność.

Międzyczasie okręt Nagi Sadowa wyłonił się z nadprzestrzeni w okolicach planety Yavin. Lord Sithów postanowił wybudować swą siedzibę na czwartym księżycu tej planety i czekać cierpliwie na powrót do lat świetności...

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne


Opowieści Jedi
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!