Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Tales of the Jedi: The Freedon Nadd Uprising 2: Initiates of the Sith

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Tojfnu2.jpg
Tales of the Jedi: The Freedon Nadd Uprising 2: Initiates of the Sith
Scenariusz Tom Veitch
Rysunki Tony Akins
Wydanie USA Dark Horse Comics
1 września 1994
Okładka Dave Dorman
Liczba zeszytów 2/2
Liczba stron 24
Cena $2,50
Czas akcji 3998 BBY


Tales of the Jedi: The Freedon Nadd Uprising 2: Initiates of the Sith to drugi i ostatni zeszyt serii komiksów The Freedon Nadd Uprising. Został wydany Dark Horse Comics 1 września 1994.

Streszczenie

Na planecie Onderon w mieście Iziz rozbija się statek Alemy i Satala Ketów Krath Enchanter. Oboje opuszczają więc w pośpiechu wrak i udają się na poszukiwania śladów Sithów.

W tym samym czasie w mieście ląduje transportowiec z Jedi na pokładzie. Zaraz po wyjściu rycerze ze statku zostają rzuceni w wir walki. Nomi Sunrider dobrze daje sobie rady z mieczem świetlnym w ręku. Chwilę później do walki dołączają Ulic Qel-Droma z bratem oraz wielu wojowników, którzy wcześniej byli zwani jeźdźcami bestii. W pewnej chwili Nomi poczuła się słabo i upadła na ziemię. Chwilę później odnajduje ją Ulic i pomaga jej wstać.

W tym samym czasie Alema i Sato odnajdują bazę Naddystów i zostają przyjęci przez króla Ommina. Sato pokazuje królowi książkę, na co Ommin mówi, że da mu talizman, dzięki któremu odczyta księgę, jeśli tylko pozwoli zrobić kopię. Keto przystaje na te warunki. Następnie władca pokazuje rodzeństwu pojmanego mistrza Jedi. W tym samym momencie baza Naddystów zostaje zaatakowana przez Jedi. Do walki dołącza król Ommin. Zostaje jednak szybko pokonany przez ulica Qel-Dromę. W tym samym czasie duch Freedona Nadda ukazuje się rodzeństwu Keto. Podarowywuje im dwa miecze i nakazuje opuszczenie planety. Chwilę później ukazuje się mistrzowie Arce i zapowiada rychłą klęskę Jedi. Niedługo później tym razem bez problemów przetransportowano sarkofagi na Dxun, gdzie umieszczono je w specjalnym grobowcu.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Galeria okładek


Opowieści Jedi
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!