Niech Moc będzie z Wami!Tales of the Jedi: The Golden Age of the Sith 2: Funeral for a Dark Lord

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Goldage2.jpg
Tales of the Jedi: The Golden Age of the Sith 2: Funeral for a Dark Lord
Scenariusz Kevin J. Anderson
Rysunki Dario Carrasco, Jr.
Wydanie polskie Egmont
2000
Wydanie USA Dark Horse Comics
1 listopada 1996
Okładka Russell Walks
Liczba zeszytów 2/5
Liczba stron 24
Cena $2,95
Czas akcji 5000 BBY


Tales of the Jedi: The Golden Age of the Sith 2: Funeral for a Dark Lord to drugi zeszyt serii komiksów Opowieści Jedi: Złoty wiek Sith. Został wydany 1 listopada 1996 roku przez Dark Horse Comics, zaś w Polsce ukazał się nakładem wydawnictwa Egmont Polska w roku 2000 w wydaniu zbiorczym.

Streszczenie

Na planecie Korriban odbywał się pogrzeb Lorda Sithów Marki Ragnosa, przewodzony przez kandydata na następnego władcę Sithów Ludo Kressha. Z pewnym opóźnieniem na ceremonii pojawił się jego konkurent Naga Sadow. Doszło między nimi do dyskusji na temat przyszłości Imperium Sithów i drogi jaką powinni obrać, by nie stracić tego, co zbudowali ich przodkowie. Gdy rozmowy nie przyniosły żadnego skutku obaj wyciągnęli miecze i rozpoczęli pojedynek, który miał rozstrzygnąć, który z nich zostanie następnym Lordem Sithów. Podczas pojedynku ukazał się duch zmarłego władcy, który opowiedział walczącym historię powstania Imperium Sithów i nakazał pokojowe zakończenie sporu.

W tym samym czasie w Cinnagar Hutt Aarrba powiadomił Cesarzową Tetę o kradzieży statku z jego doku dokonanej przez rodzeństwo Daragonów. Władczyni obiecała aresztować sprawców, gdy tylko powrócą do układu. Przebywający w pałacu cesarzowej Jedi Odan-Urr w trakcie snu zobaczył wydarzenia rozgrywające się na Korriban, czyli pogrzeb i ukazanie się zjawy Marki Ragnosa. Poinformował on o tym Memita Nadilla oraz cesarzową, która postanowiła przygotować się do ewentualnej wojny i udać się na Coruscant, by ostrzec przed możliwym zagrożeniem.

Międzyczasie podróżujący przez nadprzestrzeń Gav i Jori Daragonowie pojawili się w okolicach Korribanu. Postanowili wylądować na planecie i nawiązać kontakty handlowe z jej mieszkańcami. Niestety nie zostali mile przyjęci. Aresztowali ich Sithowie. Ludo Kressh zdecydował by zabić szpiegów, lecz Naga Sadow miał wobec nich inne plany...

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne
Opowieści Jedi
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!