Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Tales of the Jedi: The Sith War 1: Edge of the Whirlwind

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Tojsw1.jpg
Tales of the Jedi: The Sith War 1: Edge of the Whirlwind
Scenariusz Kevin J. Anderson
Rysunki Dario Carrasco, Jr.
Wydanie USA Dark Horse Comics
15 sierpnia 1995
Okładka Hugh Fleming
Liczba zeszytów 1/6
Liczba stron 24
Cena $2,50
Czas akcji 3996 BBY


Tales of the Jedi: The Sith War 1: Edge of the Whirlwind to pierwszy zeszyt serii komiksów The Sith War. Został wydany przez Dark Horse Comics 15 sierpnia 1995 roku.

Streszczenie

W układzie Cesarzowej Tety pojawiają się oddziały Mandalorian i atakują stacje wydobywcze karbonitu. Zdenerwowany Ulic wyzywa przywódcę najeźdźców, Mandalora Nieposkromionego, na pojedynek. Starcie ma się odbyć na planecie Kuar. Ulic korzystając z potęgi Mocy pokonuje rywala, który zgadza się dołączyć do sił Krathów.

Tymczasem na planecie Ossus Exar Kun podając się za sprawiedliwego Jedi, który pokonał Freedona Nadda próbuje przekonać rycerzy, by podążyli za nim. Udaje się mu nakłonić 12 osób. Wieczorem Nomi Sunrider rozmawia z mistrzem Odanem-Urrem. Gdy kobieta wychodzi w sali pojawia Kun i zabiera holokron Sithów i zabija mistrza. Chwilę później w sali pojawiają się wierni Exarowi Jedi. Kun wmawia im, że Urr umarł ze starość, a przed śmiercią dał mu holokron i mianował go mistrzem Jedi.

W tym samym czasie w stronę stoczni Republiki niedaleko Foerost zbliża się wielki okręt. Personel stoczni przygotowuje się do przyholowania i naprawy statku, gdy okazuje się, że jednostka to iluzja. Personel stoczni zauważa flotę Krathów i Mandalorian zmierzających w ich stronę. Wojska Ulica szybko wdzierają się do centrum dowodzenia, gdzie upadły Jedi zabiera kody sterowania okrętami. Następnie informuje Exara Kuna, że zamierza zaatakować Coruscant.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne


Opowieści Jedi
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!