Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Tales of the Jedi: The Sith War 3: The Trial of Ulic Qel-Droma

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Tojsw3.jpg
Tales of the Jedi: The Sith War 3: The Trial of Ulic Qel-Droma
Scenariusz Kevin J. Anderson
Rysunki Dario Carrasco, Jr.
Wydanie USA Dark Horse Comics
1 października 1995
Okładka Hugh Fleming
Liczba zeszytów 3/6
Liczba stron 24
Cena $2,50
Czas akcji 3996 BBY


Tales of the Jedi: The Sith War 3: The Trial of Ulic Qel-Droma to trzeci zeszyt serii komiksów The Sith War. Został wydawany przez Dark Horse Comics 1 października 1995 roku.

Streszczenie

Mistrz Jedi Vodo-Siosk Baas postanawia zatrzymać swego upadłego ucznia Exara Kuna. Wie, że to on jest powodem całego nieszczęścia, jakie dotknęło ostatnio galaktyki.

Tymczasem Mandalor Nieposkromiony planuje w jaki sposób ocalić swego pana Ulica Qel-Dromę, który został wzięty do niewoli. Aleema Keto nakazuje mu zmobilizować flotę, by była gotowa do następnego uderzenia. Mandalor ma jednak inny plan - udaje się na Yavin 4 po pomoc do Exara Kuna. Kun rozsyła swych nowych uczniów, by zabili swych mistrzów. Następnie postanawia pomóc Mandalorowi.

W tym samym czasie na Coruscant rozpoczyna się proces Ulica. Odczytane zostają oskarżenia. Cay Qel-Droma próbuje przekonać brata, by poddał się wyrokowi. Chwilę później do sali rozpraw wchodzi Exar Kun wraz z Mandalorem i wojownikami Massassi. Jedi walczą z obstawą Sitha, najaktywniejszą z nich jest Sylvar. Kun wychodzi na podium i zabija Najwyższego Kanclerza. W tym momencie do sali wchodzi mistrz Vodo. Wzywa on Exara do nawrócenia się. Ten jednak nie ma zamiaru poddać się i atakuje swego byłego nauczyciela. Podczas walki pokazuje swój najnowszy wynalazek podwójny miecz świetlny. Po długiej i wyrównanej walce zabija swego mistrza i zapowiada panowanie Sithów nad galaktyką...

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne


Opowieści Jedi
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!