Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Tales of the Jedi 4: The Saga of Nomi Sunrider, Part 2

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Tojkotor4.jpg
Tales of the Jedi 4: The Saga of Nomi Sunrider, Part 2
Scenariusz Tom Veitch
Rysunki David Roach
Wydanie USA Dark Horse Comics
1 stycznia 1994
Okładka Dave Dorman
Liczba zeszytów 4/5
Liczba stron 25
Cena $2,50
Czas akcji 3999 BBY


Tales of the Jedi 4: The Saga of Nomi Sunrider, Part 2 to czwarty zeszyt serii komiksów Tales of the Jedi: Knights of the Old Republic. Został wydany przez Dark Horse Comics 1 stycznia 1994.

Streszczenie

Na planecie Ambria Nomi Sunrider pilnowała córki Vimy, która bawiła się neekami. w pewnej chwili dziewczynka podeszła do jeziora, z którego wyszły smoki ciemnej strony Hssissy. Dzięki swej niezwykłej umiejętności Nomi nakazała im zaatakować się nawzajem (Nomi nie wiedziała, że jest to medytacja bitewna). Przypomniała sobie męża i ich dawne wspólne życie. Następnie powróciła z córką do mistrza Thona.

Tymczasem w przestrzeni nad planetą statek transportowy dowodzony przez kapitana Gruna został zaatakowany przez piratów. Pomimo ochrony jaką zapewnił Hutt Bogga transportowiec został zajęty. Dowódca piratów Finhead Stonebone nie spostrzegł się jednak, że szybko jego statek Marauder Starjacker został otoczony przez ludzi Hutta, on sam dostał się do niewoli.

W tym samym czasie na Ambrii Oss Wilum zakończył naprawę droida A-3DO, gdy pojawił się Tott Doneeta na grzbiecie Thona i powiadomił Wiluma, że został wezwany na Onderon, by pomóc w walce z wyznawcami Freedona Nadda. Nomi pożegnała przyjaciela i została z mistrzem Thonem, by kontynuować swą naukę.

Tymczasem na prywatnym księżycu Boggi Vo Dasha wylądował statek Enforcer One, którym przywieziono pojmanego przywódcę piratów. Po krótkiej rozmowie Hutt pokazał jak Hssiss zabija jego podwładnego i powiedział, że z nim stanie się podobnie jeśli nie odnajdzie i nie zabije mistrza Thona...

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne


Opowieści Jedi
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!