Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Teela Kaarz

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Teela.jpg
Teela Kaarz
Data i miejsce narodzin: 25 BBY
Miejsce pochodzenia: Mirial
Rasa: Mirialanka
Przynależność:
Teela Kaarz była więźniem politycznym. Pracowała jako architekt na pierwszej Gwieździe Śmierci.

Biografia

Teela była znanym i wpływowym architektem. Jej specjalizacją była arkologia hermetyzowana. Na swoim koncie miała zaprojektowane hermetyzacje Ralthhol na Korelii i stację kosmiczną w układzie Sagar. Teela była szanowana, goszczona przez monarchów, senatorów i admirałów flot.

Podczas wyborów poparła kandydata uznanego przez Imperatora za zdrajce i razem z innymi wpływowymi Mirialanami popierającymi kandydata została aresztowana. Aresztowanych postawiono przed imperialny sąd skazano za zdradę. By uniknąć oburzenia wywołanego straceniem ich w więźniu, skazano ich na dożywocie w koloni karnej na Despayre.

Teela i reszta spiskowców ucieka.

Dzięki umiejętnościom inżynierskim Teela po przybyciu na orbitę planety została wysłana na Gwiazdę Śmierci, by pracować jako jeden z inżynierów, zamiast trafić do kolonii karnej. Została przydzielona do pracy z Benitem Stinexem, który wykorzystał parę jej pomysłów, co poprawiło funkcjonowanie stacji. W tym czasie na krótko zwróciła uwagę Dartha Vadera. Gdy udało jej się zablokować sądownie jej umysłu przez Sitha, jej siła umysłu na chwilę przypomniała Vadarowi żonę. Potem została partnerką Villiana Dance.

Po zniszczeniu przez Gwiazdę Śmierci Alderaana, Teela, razem z Celotem Ratuą Dilem, Kornellem Divinim, Villianem Dance'em, Memah Roothes, Rodem, Novą Stihlem i Atourem Ritenem postanowili uciec ze stacji bojowej przebrani za medyków i kradnąc prom medyczny. Grupa szczęśliwie uciekła tuż przed zniszczeniem Gwiazdy Śmierci, choć Riten, Stihl i Rodo zostali zmuszeni do pozostania, aby zapewnić pomyślne uruchomienie promu. Po wszystkim Teela oraz Viillian postanowili dołączyć do rebeliantów.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!