Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


The Bartokk Assassins

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
E1A2-TheBartokkAssasins(Po).jpg
The Bartokk Assassins
Autor: Ryder Windham
Wydanie oryginalne: Scholastic 1999
Liczba stron:
  • 91 (novel)
  • 97 (gamebook)
Czas akcji: 32 BBY

The Bartokk Assassins to druga część gry paragrafowej (gamebooka) z serii Episode 1 Adventures.

Opis gry

The Bartokk Assassins jest grą paragrafową[1] wydaną przez wydawnictwo Scholastic w 1999 roku. W skład gry wchodzą 2 książki: The Bartokk Assassins (novel), czyli powieść oraz The Bartokk Assassins (gamebook), czyli właściwa gra paragrafowa. Celem gracza jest doścignięcie i zniszczenie frachtowca wypełnionego myśliwcami typu Vulture skradzionymi przez Bartokków, insektoidalnych assasynów.

Fabuła gry

The Bartokk Assassins nawiązuje na Search of the Lost Jedi, w którym Bartokkowie kradną myśliwce typu Vulture i uprowadzają zakładników z zaakładów Trinkatta Starships. Wśród zakładników był Bama Vook, pilot kompanii Trinkatta (Talz). Droid Leeper, który był kopilotem Bama Vooka uniknął niewoli u Bartokków i po spotkaniu grupy Jedi Qui-Gon Jinna, która zmierza na Corulag z powodu wezwania Yody i mistrza Windu, wyruszył wraz z nimi na ratunek zakładników. Zakładnicy przetrzymywani są na frachtowcu Bartokków, który zmierza także na Corulag by zaatakować tam Jedi będących na misji w Akademii. Jedi i Leeper z Bama Vookiem uwalniają w końcu zakładników i pokonują część Bartokków, lecz ci ostatni już wylądowali na Corulagu.

Karty

  • Karty postaci: Bama Vook, Leeper
  • Karty pojazdów: Metron Burner, Z-95 Headhunter
  • Karty przyrządów: HM Blaster, Short-Range Blaster
  • Karty mocy: Confusion, Find

Przypisy

  1. Gra paragrafowa (gamebook) jest grą książkową, która bazuje na wyobraźni czytelnika i jest przeznaczona tylko do jednego gracza. Inne nazwy tego rodzaju gier, to fantasolo lub paragrafówka. W grze czytamy opisy i dokonujemy wybory, z których każdy odsyła nas do innego paragrafu w książce.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!