Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


The Faithful Wookiee

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
The-faithful-wookiee.jpg
The Faithful Wookiee
Tytuł oryginalny: The Faithful Wookiee
Serial: Droids: The Adventures of R2-D2 and C-3PO
Sezon: 1
Odcinek: 15
Scenariusz: David Acomba
Reżyseria: David Acomba
Czas trwania: 9 min.
Czas w chronologii: 1 ABY
Poprzedni: The Great Heep


The Faithful Wookiee to niewyemitowany odcinek serialu Droids: The Adventures of R2-D2 and C-3PO. Między nim, a innymi odcinkami obecna jest spora luka czasowa. Akcja rozgrywa się niedługo po zniszczeniu Pierwszej Gwiazdy Śmierci.

Streszczenie

Rebelianci czekają na powrót Hana Solo i Chewbacci, którzy zostali wysłani na misję której celem jest odzyskanie Mistycznego Talizmanu - przedmiotu który umożliwia dematerializację każdego obiektu w galaktyce. Misja przedłuża się, a buntownicy wciąż nie mają żadnej wiadomości od Hana. Nagle przychodzi informacja że do stacji zbliża się Millennium Falcon. Rebelianci nawiązują połączenie ze statkiem. Na ekranie pojawia się Chewbacca, w głębi Sokoła widać ciemną sylwetkę zawieszoną do sufitu dogami do góry, po chwili okazuje się że to Han. Frachtowiec leci prosto na stację. Rudy kapitan radzi księżniczce by wydała rozkaz zestrzelenia Sokoła, gdyż zagraża bezpieczeństwu stacji, w ostatniej chwili Chewie podrywa sokoła, prawie stykając go z powierzchnią bazy. Przyjaciele zastanawiają się co mogą zrobić w takiej sytuacji. Luke postanawia że wyruszy by sprowadzić ich z powrotem. Wraz z R2-D2 i C-3PO wsiada do Y-winga, i wyrusza w drogę za oddalającymi się koreliańskimi przemytnikami.

Po długim pościgu Luke dogania Sokoła, który natychmiast zaczyna strzelać. Luke zauważa, że Wookiee celowo nie trafia w niego, tylko we wszystko dookoła. Lądują na oceanicznym księżycu planety Panos. Zaraz po wyjściu ze statku Luke zostaje zaatakowany przez olbrzymiego potwora. Z pomocą przychodzi Boba Fett. Po krótkiej rozmowie postanawia że pomoże Luke'owi znaleźć przyjaciół. Po długiej wędrówce odnajdują Statek wraz z pasażerami. Luke wchodzi do wnętrza Sokoła, widzi Chewbaccę, chcącego zniszczyć talizman. W tej samej chwili młody Jedi traci przytomność. R2 odkrywa że talizman jest skażony. Każdy człowiek który znajduje się w jego pobliżu zapada w pewnego rodzaju śpiączkę. Łowca nagród przyznaje, że słyszał o wirusie którego Imperium używa przeciw swoim wrogom, który ma identyczne działanie. Dochodzą do wniosku, że to może być ten sam wirus. Fett postanawia zdobyć lekarstwo, które można dostać w mieście. Chewbacca postanawia towarzyszyć łowcy.

Już w mieście Boba rozkazuje zostać Wookiemu w ukryciu. W stolicy roi się od szturmowców, a Imperium nie przepada za mieszkańcami Kashyyku. Po kilku minutach Fett zdobywa upragnione serum. Po chwili odbiera przekaz od Dartha Vadera i oznajmia mu że nawiązał kontakt z Rebeliantami, i zdobył ich zaufanie. Lord Sithów rozkazuje Łowcy Nagród by dostał się do ich bazy. Tymczasem Threepio bada Luke'a i Hana, po dłuższych oględzinach dochodzi do wniosku że ich metabolizm spada. martwią się dlaczego Chewie i Boba wciąż nie wracają. R2 postanawia podpiąć się do terminalu i sprawdzić monitoring. Odnajduje rozmowę Fetta z Vaderem.

Boba Fett wraca do Chewbacci. Zauważa ich patrol Imperium. Przyjaciele szybko kradną śmigacz i uciekając przed szturmowcami udają się w stronę Sokoła. Po dotarciu na miejsce Boba podaje antidotum, zatrutym mężczyznom. Po chwili obaj odzyskują przytomność. I Luke i Han są wdzięczni Fettowi za pomoc. Proponują mu by wstąpił do Sojuszu Rebeliantów. C-3PO informuje Luke'a że Boba Fett to tak naprawdę prawa ręka Vadera i że przechwycili ich rozmowę, a cała ta przygoda była od początku zaplanowana by zdobyć ich zaufanie i odnaleźć bazę Rebelii. Fett z pomocą plecaka odrzutowego ucieka.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Aktorzy podkładający głos

Ciekawostki

  • Ten odcinek nie został oficjalnie wydany. Jego fragmenty można znaleźć w filmie Holiday Special.
  • Boba Fett nie został zaatakowany przez wirusa, ponieważ jest klonem Jango Fetta.
  • The Faithful Wookiee to pierwszy wyprodukowany odcinek serialu Droids: The Adventures of R2-D2 and C-3PO
  • Początkowo odcinek miał nosić tytuł The Mystical TalismanPoczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!