Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


The Fury of Darth Maul

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
E1A3-FuryOfDarthMaul(Po).jpg
The Fury of Darth Maul
Autor: Ryder Windham
Wydanie oryginalne: Scholastic 1999
Liczba stron:
  • 93 (novel)
  • 102 (gamebook)
Czas akcji: 32 BBY

The Fury of Darth Maul to trzecia część gry paragrafowej (gamebooka) z serii Episode 1 Adventures.

Opis gry

The Fury of Darth Maul jest grą paragrafową[1] wydaną przez wydawnictwo Scholastic w 1999 roku. W skład gry wchodzą 2 książki: The Fury of Darth Maul (novel), czyli powieść oraz The Fury of Darth Maul (gamebook), czyli właściwa gra paragrafowa. Tym razem gracz stoi po stronie Sithów i jego celem jest odzyskanie nie zniszczonych przez Jedi myśliwców typu Vulture z hipernapędem oraz zemsta na Bartokkach.

Fabuła gry

The Fury of Darth Maul nawiązuje na wcześniejsze części serii. Darth Maul otrzymał od swojego mistrza zadanie polegające na naprawieniu sytuacji na planecie Esseles. Do wykonania zadania zabrał z sobą robota bojowego C-3PX (przekształconego tak, by wyglądał jak robot protokolarny). Darth Sidious realizując swoje mroczne plany kazał Federacji Handlowej zamówić potajemnie myśliwce typu Vulture z napędem hiperprzestrzennym w fabryce kompanii Trinkatta Starships na planecie Esseles. Myśliwce zamierzał wykorzystać do opanowania planety Brentaal dla Federacji Handlowej, co spowodowałoby że Federacja przejęłaby zupełną kontrolę nad Perlemiańskim Szlakiem Handlowym. Jednak kiedy właściciel kompanii, Boll Trinkatta, zorientował się, że zamówienie pochodzi od bardzo wpływowej Federacji Handlowej, wstrzymał produkcję. Rada Jedi dowiedziała się o projekcie i wysłała na planetę mistrzynię Adi Galię by zbadała sytuację, którą jednak obezwładniły droidy Trinkatty. Później Trinkatta zmienił zdanie i chciał zatrzymać produkcję, ale zaniepokojona tym Federacja Handlowa zatrudniła Bartockich assasynów i Hutta Groodo by przejęli fabrykę, co im się udało. Przeprogramowani przez nich droidzi stawili później czoło Qui-Gon Jinnowi i jego grupie Jedi idącym na ratunek Adi Galii. Jedi po uratowaniu Adi Galii wynieśli się z Esseles, ale Groodo zapragnął zawłaszczyć sobie pozostałe ulepszone myśliwce typu Vulture i zdradził Federację. Jego Bartoccy wspólnicy rozpoczęli pirackie rajdy destabilizując handel w systemie i czyniąc tym samym straty Federacji Handlowej. Darth Maul wraz ze swym droidem bojowym C-3PX rozprawia się z Bartokkami, zadając im duże straty, lecz nie odzyskując modyfikowanych myśliwców i samego Groodo pozostawia żywego, skazując go na życie w ciągłym strachu o swoje życie.

Karty

  • Karty postaci: Darth Maul, C-3PX
  • Karty pojazdów: Sith Speeder, Sith Infiltrator
  • Karty przyrządów: miecz świetlny Darth Maula, Flame Projector
  • Karty mocy: Skok, Infiltracja

Przypisy

  1. Gra paragrafowa (gamebook) jest grą książkową, która bazuje na wyobraźni czytelnika i jest przeznaczona tylko do jednego gracza. Inne nazwy tego rodzaju gier, to fantasolo lub paragrafówka. W grze czytamy opisy i dokonujemy wybory, z których każdy odsyła nas do innego paragrafu w książce.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!