Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Star Wars 53: The Last Gift From Alderaan!

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Marvel53.jpg
Star Wars 53: The Last Gift From Alderaan!
Scenariusz Chris Claremont
Rysunki
Kolory Glynis Oliver
Tusz
Tytuł oryginalny Star Wars 53: The Last Gift From Alderaan!
Wydanie USA Marvel Comics
18 sierpnia 1981
Okładka Walter Simonson
Liczba zeszytów 1/2
Liczba stron 21
Czas akcji 3 ABY
Poprzedni Star Wars 52: To Take The Tarkin
Następny Star Wars 54: Starfire Rising


Star Wars 53: The Last Gift From Alderaan! (Ostatni prezent z Alderaana!) to pięćdziesiąty trzeci zeszyt w serii Star Wars, wydany w sierpniu 1981 roku.

Streszczenie

Na pokładzie łamacza blokady Leia Organa siedzi w swojej kajucie i zwraca się w myślach do nieżyjącego ojca, wspominając wydarzenia, które doprowadziły do zniszczenia ich ojczyzny. Po chwili podchodzi do niej kapitan Chedaki i informuje ją, że okręt dotarł do celu - planety Shiva IV, w pobliżu której wykryto aktywność Imperium. Dodaje również, że glob jest zamieszkały, dlatego sugeruje przyjrzeniu się mu z bliska i wylądowanie promem. Po kilku minutach oboje udają się na pokład wahadłowca, lecz łamacz blokady wpada na miniaturowe miny kosmiczne. Prom absorbuje większą część uszkodzeń i staje w płomieniach, a Chedaki ginie. Leia decyduje się odłączyć od statku-matki, aby ochronić resztę załogi i rozbija się na Shivie.

Kilka dni później na planecie obozuje grupa Calian - watażka Aron Peacebringer, książę Ygal Delois i Jain Havero oraz T'Syriél Kéral Longknife. Ich posiłek przerywa odgłos strzału i wkrótce dostrzegają księżniczkę, atakowaną przez grupę uzbrojonych wygnańców. Mężczyźni odpierają napastników i zajmują się Organą, lecz nie rozumieją jej języka. Aron porozumiewa się z nią za pomocą gestów i wkrótce cała grupa rusza w drogę do miasta K'avor, z którym Calianie stracili kontakt. Docierają tam o wschodzie słońca i okazuje się, że zostało ono zniszczone. Leia dostrzega nad miastem niebieską poświatę, charakterystyczną dla radioaktywnego efektu Czerenkowa, powstającego po użyciu bomby z antymaterii. Kobieta gestami daje znak grupie, by zawróciła okręt.

Po kilku tygodniach Peacebringer pracuje w pałacu, zastanawiając się nad możliwością wybuchu rewolucji przeciwko jego rządom. Jego rozmyślania przybywa przybycie żony, Alisande, która droczy się z nim i zaprasza do łóżka. Po pewnym czasie żona zarzuca mężowi rozkojarzenie, gdyż zapomniał o gali upamiętniającej wprowadzenie Konkordatu Pokoju. Mężczyzna cały czas martwi się zniszczeniem K'avoru, a Alisande radzi mu porozmawiać o tej sprawie z Leią, która opowiedziała jej o Imperium. Księżniczka wchodzi do komnaty i wita Arona w płynnym caliańskim. Peacebringer jest zachwycony jej widokiem, co nie umyka uwadze jego żony.

Wieczorem rozpoczyna się gala, a Delois od razu prosi Organę do tańca. Alisande rozmawia z mężem o Lei, mówiąc mu, że dostrzeganie piękna nie jest niczym złym, ale istotniejsze są jego czyny. Małżonkowie tańczą, lecz po jakimś czasie Calianin dostrzega, że księżniczka wyrywa się z objęć Ygala i biegnie na balkon. Mężczyzna zastaje ją tam płaczącą; kobieta wyznaje mu, że przyjęcie przypomniało jej o domu, który utraciła. Aron bierze ją w objęcia, lecz po chwili oboje zostają ogłuszeni i porwani przez ogromnych szturmowców, którzy zabierają ich do pobliskiego okrętu. Havero, który również dostrzegł płaczącą księżniczkę, wbiega na balkon i nie zastaje tam nikogo. Zaniepokojony, postanawia zawiadomić radę wojenną. Aron budzi się w starym budynku, zakuty w kajdany. Zostaje zaciągnięty przed oblicze generała Sk'ara, który wyjaśnia mu, że Shiva jest jego kolejnym celem. Peacebringer oznajmia mu, że jego lud będzie z nim walczyć.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Ciekawostki

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
komiksu Star Wars 53: The Last Gift From Alderaan!.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!