Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


The Pirates and the Prince

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Droids-dvd.jpg
Droids: The Pirates and the Prince
Tytuł oryginalny: Droids: The Pirates and the Prince
Reżyseria: Raymond Jafelice
Produkcja: Rick McCallum
Scenariusz: Peter Sauder
Muzyka: Marco D'Ambrosio
Data premiery w USA: 3 luty 1997
Dystrybucja w USA: 20th Century Fox
Czas trwania: 105 min.
Czas w chronologii: 15 BBY


The Pirates and the Prince to animowany, pełnometrażowy film składający się z czterech odcinków serialu Droids: The Adventures of R2-D2 and C-3PO: The Lost Prince, The New King, The Pirates of Tarnoonga and The Revenge of Kybo Ren. Został wydany na kasetach VHS 3 lutego 1997 i na płytach DVD 23 listopada 2004. Film opowiada o zaginionym księciu Pon Julpa z planety Tammuz-An, który został oszukany i pozbawiony tronu, przez złego wezyra.

Produkcja

W 1997 roku na kasetach VHS wydano dwa filmy, które powstały z połączenia odcinków serialu Droids, które wiązały się fabularnie. Pierwszy - The Pirates and the Prince był połączeniem odcinków 5-8. Opowiada o Królu Mon Julpa z planety Tammuz-An, który zaginął w tajemniczych okolicznościach. Roboty przypadkiem spotykają go i od tego czasu wspólnie walczą by przywrócić mu należny tron. Drugi film - Treasure of the Hidden Planet to połączenie odcinków 10-13. Bohaterowie poszukują zaginionego skarbu, na zaginionej planecie.

W 2004 roku postanowiono wydać całą kolekcję serialu. Złączono razem odcinki 1-4, powstał w ten sposób film The Fromm Gang. A także 9 z 14 i zatytułowano go The Great Heep. Wydanie zawierało wszystkie odcinki. Oryginalne intro i piosenkę zastąpiono nowym. Odświeżono ścieżkę dźwiękową. Część scen usunięto, a w kilku zmieniono linie dialogowe tak, by historia była spójna.

Zawartość kasety VHS

  1. The Pirates and the Prince - Odcinki 5-8
  2. Treasure of the Hidden Planet - Odcinki 10-13

Zawartość płyty DVD

  1. The Fromm Gang - Odcinki 1-4
  2. The Pirates and the Prince - Odcinki 5-8
  3. Treasure of the Hidden Planet - Odcinki 10-13
  4. The Great Heep - Odcinek 9 i 14

Aktorzy podkładający głos

Ciekawostki

  • W wydaniu DVD po raz pierwszy w serii Droids: The Adventures of R2-D2 and C-3PO pojawia się logo Star Wars.
  • Żaden z filmów nie wyjaśnia w jaki sposób Roboty przestały być własnością Baila Organy i w jaki sposób do niego wróciły.
  • Serial opowiada jak przebiegała wędrówka R2 i 3PO, którzy chcieli wrócić do swojego mistrza. Najprawdopodobniej chodzi właśnie o senatora Organę, ale nigdzie nie jest to w 100% stwierdzone.Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!