Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


The Revenge of Kybo Ren

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Anakin dodopracowania.png
Życie wydaje się prostsze, kiedy coś naprawiasz.

Ten artykuł wymaga dopracowania.


Prosimy, dopracuj go pod względem języka i formy, korzystając z zaleceń edycyjnych.

The Revenge of Kybo Ren.png
The Revenge of Kybo Ren
Tytuł oryginalny: The Revenge of Kybo Ren
Serial: Droids: The Adventures of R2-D2 and C-3PO
Sezon: 1
Odcinek: 8
Scenariusz: Peter Sauder
Reżyseria: Raymond Jafelice
Data premiery w USA: 26 października 1985
Czas trwania: 22 min.
Czas w chronologii: 15 BBY
Poprzedni: The Pirates of Tarnoonga
Następny: Coby and the Starhunters


The Revenge of Kybo Ren to ósmy odcinek serialu Droids: The Adventures of R2-D2 and C-3PO. Zadebiutował 26 października 1985 roku na amerykańskim kanale ABC. Został wyreżyserowany przez Raymonda Jafelice'a, a scenariusz napisał Peter Sauder.

Streszczenie

Pon Julpa, król planety Tammuz-an przybywa do pałacu swego rywala, wodza Pana Todo. Julpa kierując się dobrem wszystkich obywateli chce pogodzić się z nim. Początkowo wódz nie jest zainteresowany negocjacjami, odrzuca ofertę króla Pona Julpy, rzucając traktatem w jednego z jego sług. Do podjęcia rozmów namawia go córka, Gerin, jednak Pan Toda zostaje określony przez pomocnika Pona Julpy, Sollaga mianem "barbarzyńcy", co skutkuje przerwaniem rozmów. Sytuację stara się uspokoić król Pon Julpa, który przypomina że przybyli w pokojowych zamiarach. Nagle do pomieszczenia wpadają R2-D2 i towarzyszący mu C-3PO, którzy mieli przygotować kolację. Wózek, na którym wiozą posiłki zostaje zniszczony. Wszyscy znajdujący się w pomieszczeniu śmieją się z zaistniałej okoliczności. Cała sytuacja zostaje zakończona stwierdzeniem wodza, że nie jest pewien czy zgodzić się na przyjęty kompromis. C-3PO przeprasza króla za bałagan. Jann Tosh mówi że nie ufa Todzie i że trzeba przemyśleć traktat. Pon Julpa kończy rozmowę stwierdzeniem, że chce by wreszcie zapanował pokój.

Do zamku wkrada się Jyn Obah, pierwszy oficer na statku Kybo Rena. Używa paralizatora i uwalnia Rena z więzienia. Tymczasem Jann Tosh i droidy robią przegląd myśliwców A-wing. Okazuje się że właz do jednego z nich się zaciął, przez co Jann i R2 utknęli w jego wnętrzu. Jann Tosh poleca C-3PO znaleźć Jessicę Meadę, żeby pomogła im wyjść. W czasie poszukiwań droid protokolarny natyka się na króla Pona Julpę z którym wdaje się w krótką dyskusję, następnie spotyka uciekającego z zamku Kybo Rena. Dopiero po dłuższej chwili orientuje się że pirat uciekł z więzienia. Jyn Obah ogłusza króla. Jann Tosh widząc uciekających wywarza właz i wychodzi z myśliwca. Po krótkiej bójcie Kybo porywa księżniczkę Gerin i ucieka jednym z A-wingów. Na miejsce przybiega Jessica, ale jest już za późno - Ren uciekł.

Pan Toda informuje że Jyn Obah został złapany i znajduje się w jednej z cel. C-3PO i R2-D2 postanawiają go przesłuchać. Pirat wyznaje że Kybo Ren porwał księżniczkę na planetę Bogden. Jessica i Jann wyruszają w misję ratunkową. Tymczasem król Pon Julpa kontaktuje się z Kybo Renem i pyta gdzie jest księżniczka. Wódz Pan Toda grozi, że jeśli cokolwiek jej się stanie to pirat za to zapłaci. Ren lakonicznie go przedrzeźnia i domaga się uwolnienia wszystkich członków jego załogi.

Jann i Jessica docierają do bazy pirata. Przyjaciele z pomocą R2 lokalizują Gerin. Postanawiają się rozdzielić. Księżniczka ucieka z celi, jednak zmuszona jest uciekać przed zwierzętami. Z opresji ratują ją Jann i C-3PO. Tymczasem Jessica Meade i R2-D2 zostają złapani prze Kybo Rena. Do pirata przychodzi przekaz z Tammuz-An - Pan Toda zdecydował się wypuścić piratów. Wódz według żądań dał im statek i pozwolił odlecieć. R2 przecina więzy, którymi on i Jessica są związani. Meade wysyła przekaz do Janna informując go o tym jak wygląda sytuacja. Przyjaciele spotykają się w hangarze, gdzie właśnie ląduje statek piratów, a zaraz za nim przylatuje statek wodza Pana Toda. Przyjaciele wchodzą na niego i uciekają na Tammuz-An. Wódz postanawia dla dobra narodu podpisać traktat. Od tego czasu Pon Julpa i Pan Toda zostają przyjaciółmi.

Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Aktorzy podkładający głos

Ciekawostki

  • Planeta Bogden została wymieniona w Ataku klonów przez Janga Fetta, który twierdził że na niej zwerbował go człowiek zwany Tyranusem.
  • Jann Tosh i Jessica Meade posiadali dwa A-wingi. Jednym z nich uciekł Kybo Ren, jednak gdy udali się na Bogden nadal mieli dwa myśliwce.Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!