Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Tiroc Vhon

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Tiroc Vhon był Mandalorianinem, jednym z Mandaloriańskich Protektorów, którzy pod przywództwem Mandalora, Boby Fetta, udawali współpracę z Yuuzhan Vongami.

Biografia

Brał on udział w spotkaniu sił Mandalorian z przybywającą do galaktyki flotą Yuuzhan, na które przybył w swoim myśliwcu typu Gladiator.

Uczestniczył także w bitwie o Birgis, gdzie brał udział w ataku na główny port lotniczy planety. W czasie szturmu na jego główny budynek, Tiroc wraz z Suvarem Dettą pozostał w korytarzu prowadzącym do wyjścia, aby zabezpieczyć pozostałym biorącym udział w akcji Mandalorianom drogę odwrotu.

Walczy także w bitwie o Nową Holghę. Gdy w czasie trwania inwazji Yuuzhan na tę planetę, z obecnymi na powierzchni Mandalorianami skontaktował się Bur'lorr i poinformował, że na planecie znajduje się Jedi, Boba Fett kazał Goranowi Bevinowi zająć czymś Yuuzhanina, natomiast Tirocowi polecił by ruszył wraz z nim, przechwycić Jedi. Gdy Bobie udało się ogłuszyć Jedi na tyle by mogli go pojmać, Tiroc wraz z Suvarem musieli go przytrzymywać gdy Cham Detta chciał opatrzyć jego rany, jako że Jedi nie był chętny do podporządkowania się komuś kogo uważał za współpracowników Yuuzhan. Podczas gdy Fett tłumaczył pojmanemu, jaki jest ich cel i czego od niego chcą, Tiroc wtrącił się, ostrzegając Mandalora że ktoś nadchodzi. Boba kazał mu zadbać, żeby Kubariet, bo tak nazywał się Jedi, wydostał się bezpiecznie z planety, co też Tiroc uczynił, nie biorąc tym samym udziału w walce z Yuuzhaninem.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!