Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Tiu Zax

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Tiu Zax
Rasa: Omwatka
Wzrost: 149 cm
Przynależność:




Tiu Zax była omwacką Jedi służącą w Nowym Zakonie Jedi.

Biografia

Druga galaktyczna wojna domowa

W 40 ABY została pasowana na rycerza Jedi i dołączona do grupy Tauntaun, która miała uczestniczyć w operacji Okrążenie, wymierzonej przeciwko zbuntowanej Korelii.

Po wylądowaniu na planecie, Tiu wraz z Tahiri Veilą i Doranem Tainerem mieli porwać przywódcę Korelii, Thrackana Sal-Solo. Gdy jednak Jedi podjęli się wykonania swojego zadania, zostali złapani w pułapkę przez funkcjonariuszy KorSeku. Veila i Tainer uciekli z pałacu Sal-Solo lecz Zax postanowiła zostać i szpiegować Korelianina.

Po jakimś czasie do rezydencji przybyła mistrzyni Mara Jade Skywalker. Gdy kobieta dyskretnie przeniknęła do pałacu, Omwatka powitała ją i zapoznała z planem budynku. Mistrzyni postanowiła dostać się do prywatnego biura Thrackana i znaleźć informacje świadczące, że stoi za atakiem na stacji Toryaz. Kobiety znalazły tylko nie podpisaną wiadomość z informacjami lecz nic więcej. Zawiedziona Skywalker postanowiła opuścić pałac i zarazem Korelię. Tiu zaproponowała opuszczenie budynku w jednym z pojazdów awaryjnych przywódcy, które są po za kontrolą służb bezpieczeństwa. Zadowolona Mara pochwaliła wysiłki Zax, jakie poczyniła podczas pobytu w pałacu. Szczęśliwa Omwatka skwitowała jej pochwały, że opuszczając rezydencję Sal-Solo, przestanie jeść mocno przyprawione koreliańskie jedzenie.

Źródła






Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!