Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Trójząb 2

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Trójząb 2
Data założenia Pomiędzy 22 a 19 BBY
Data rozwiązania Pomiędzy 22 a 19 BBY
Dowódca/Dowódcy Asajj Ventress
Wyposażenie 5 Myśliwców typu Tri
Przynależność Konfederacja Niezależnych SystemówTrójząb 2 to klucz myśliwców typu Tri-fighter floty Separatystów. Formacja składała się z pięciu maszyn. W trakcie wojen klonów Trójząb 2 walczył pod rozkazami komandor Asajj Ventress w bitwie o Sullust.

Bitwa o Sullust

Atak na republikański niszczyciel

"Trójząb numer 2, uderzyć w generatory osłon na lewej burcie."
— Asajj Ventress podczas bitwy o Sullust.[1]

Klucze Trójząb 1 i Trójząb 2 atakowały republikański niszczyciel wraz z komandor Ventress, pilotującą myśliwiec typu Ginivex. Trójząb 2 został wysłany do zniszczenia generatorów osłon na lewej burcie wrogiej jednostki. Maszyny wykonały swoje zadanie. Trójząb 1 zniszczył silniki prawej burty, a Ventress ostrzelała mostek. Venator został zestrzelony.

Defensywa

"Ścigamy się? Chodźcie!"
Anakin Skywalker do myśliwców Tri.[1]

Następnie te myśliwce obu kluczy, które przetrwały atak na republikański niszczyciel, ruszyły wraz z komandor Ventress do obrony jednostki dowodzenia Separatystów, atakowanej przez myśliwce Obi-Wana Kenobiego i Anakina Skywalkera. Jedi, ścigani przez wrogie maszyny, rozdzielili się. Ventress ruszyła za Kenobim, a myśliwce Tri zaczęły ścigać jego padawana. Młody Jedi jednak zastosował manewr, w wyniku którego Tri-fightery zderzyły się ze sobą i uległy zniszczeniu. Klucze Trójząb 1 i Trójząb 2 przestały istnieć, a Konfederacja przegrała bitwę.

Przypisy

  1. 1,0 1,1 The Clone Wars.jpg  Nightsisters

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!