Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Tranquility

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Tranquility.jpg
Tranquility
Podstawowe dane
Producent: Kuat Drive Yards[1]
Model: Gwiezdny niszczyciel typu Venator[2]
Rodzaj: Gwiezdny niszczyciel[2]
Specyfikacja techniczna
Długość: 1155 m[3]
Przyspieszenie maksymalne: 3000 G[4]
Prędkość w atmosferze: 975 km/h[4]
Hipernapęd: Klasa 1[4]
Uzbrojenie:
  • Ciężkie turbolasery[4]
  • Działa laserowe[4]
  • Torpedy protonowe[4]
  • Promienie ściągające[4]
Różne
Załoga: 7400[4]
Ładowność:
Rola:
  • Okręt liniowy[2]
  • Lotniskowiec[2]
Przynależność: Republika Galaktyczna[2]Tranquility (Spokojny) był gwiezdnym niszczycielem typu Venator służącym w Wielkiej Armii Republiki podczas wojen klonów.

Historia

W 22 BBY, na Rodii aresztowano przywódcę Federacji Handlowej, Nute'a Gunraya. Pieczę nad nim powierzono mistrzyni Luminarze Unduli i padawance Ahsoce Tano. Gdy Jedi odebrały Separatystę z powierzchni planety, przetransportowały go na pokład Tranquility. Na niszczycielu stacjonował oddział Gwardii Senackiej, który miał zapewnić bezpieczeństwo podczas lotu na Coruscant.

Podczas przesłuchania, któremu został poddany Gunray, nastąpił atak Separatystów, którzy chcieli odbić swojego sprzymierzeńca. Większość klonów rzuciła się do obrony hangarów, gdzie wylądowały abordażowe oddziały wroga. Mistrzyni Unduli postanowiła wspomóc żołnierzy, jednak Ahsoce przykazała pozostanie na stanowisku. Tymczasem w hangarach, wszyscy obrońcy zostali pokonani. Z wnętrza jednego ze statków abordażowych wyszła Asajj Ventress i po pokonaniu ostatniego żołnierza, udała się do maszynowni gdzie podłożyła ładunki wybuchowe pod główny reaktor Tranquility.

W tym samym czasie mistrzyni Unduli i komandor Gree zniszczyli wszystkie droidy. Nagle kobieta wyczuła zakłócenie w Mocy i zorientowała się, że roboty były tylko przynętą. Jedi pospiesznie udała się do bloku więziennego, gdzie zastała walczące Tano i Ventress. Mistrzyni dołączyła do walki i zmusiła mroczną Jedi do poddania się. Ta jednak użyła podstępu i wysadziła, podłożone wcześniej, materiały wybuchowe.

Wstrząs jaki wywołał wybuch, poruszył cały statek. To pozwoliło Ventress uciec. Luminara udała się za nią w pościg. Przeciwniczki ponownie wymieniły ciosy w płonącej maszynowni. Gdy mroczna Jedi, zrzucając rury statku na swoją przeciwniczkę, zyskała przewagę, Ahsoka Tano uratowała mistrzynię Unduli od śmierci. Chwilę potem do Asajj przyszedł komunikat od zdradzieckiego kapitana Argyusa, że Gunray był wolny. Mroczna Jedi rozpoczęła ucieczkę. Ahsoka rzuciła się za nią w pogoń lecz została powstrzymana wybuchem kolejnej bomby.

Argyus i Gunray użyli do ucieczki, statku zacumowanego w dolnym doku Tranquility. Tymczasem Ventress użyła do ucieczki kapsuły ratunkowej i dołączyła do swoich towarzyszy. Jedi złożyły raport zwierzchnikom o swojej porażce. Tranquility po trwających jakiś czas naprawach był znów zdolny do służby.

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!