Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Transporter modułowy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

ModularConveyor.png
Transporter modułowy
Podstawowe dane
Producent: Allegra Enterprise Systems
Rodzaj: Transportowiec
Specyfikacja techniczna
Długość: 127 m
Silniki: 2 strumieniowe silniki jonowe
Prędkość w kosmosie: 27 MGLT
Uzbrojenie: 3 podwójne działka laserowe (na wieżyczkach)
Różne
Załoga: 6Transporter modułowy to jeden z wielu typów transportowców popularnie używanych podczas galaktycznej wojny domowej. Jego projektantem i producentem była firma Allegra Enterprise Systems.

Charakterystyka

Transporter modułowy został specjalnie skonstruowany do współpracy z kontenerami typu E. To one stanowiły ładownię tego statku. Ponieważ oryginalnie w kontenerach typu E możliwe było przechowywanie dowolnego rodzaju ładunków, to tak samo ten transportowiec mógł być używany do przewożenia najróżniejszych towarów. Bardzo ciekawym rozwiązaniem technicznym była możliwość wymiany kontenerów (nie mogły tego frachtowce ładunkowe, ani kontenerowce, mimo że ich ładownie również były zmodyfikowanymi kontenerami kosmicznymi). Wyjątkowo przyspieszało to proces wymiany towarów, gdyż polegało ono wyłącznie na wymienieniu kontenerów transportera, na nowe, wcześniej przygotowane.

Transporter modułowy miał średniej klasy pancerz i osłony. Oba parametry były porównywalne z transportowcem Gallofree. Miał jednak pewną cechę dającą mu przewagę nad wieloma innymi transportowcami. Posiadał lekkie uzbrojenie, które było bardzo pożądane w okresie wojny. Mimo że nie było ono w stanie zagrozić jakiemukolwiek silniejszemu przeciwnikami, zazwyczaj wystarczyło, aby opędzić się od atakujących myśliwców i dotrzeć do punktu skoku w nadprzestrzeń.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!