Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Trask Ulgo

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Trask.jpg
Trask Ulgo
Data i miejsce śmierci: 3956 BBY, Endar Spire nad Taris
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Białe
Kolor oczu: Niebieskie
Przynależność: Republika Galaktyczna
Trask Ulgo był żołnierzem w armii Republiki, gdzie pełnił służbę we flocie na pokładzie krążownika typu Hammerhead Endar Spire[1] podczas wojny domowej Jedi.

Biografia

W 3956 BBY[2], w czasie wypełniania misji dla Republiki, służył na krążowniku Endar Spire. Miał kabinę przydzieloną z innym członkiem załogi, byłym Lordem Sithów Revanem, który wówczas jeszcze cierpiał na zanik pamięci. Ponieważ pracowali na różnych wachtach, ich pierwsze spotkanie miało miejsce dopiero po ataku przez flotę Sithów na okręt. Potyczka odbyła się nad planetą Taris, gdzie poważnie już uszkodzony statek kierował się na jej orbitę. Po unieszkodliwieniu silników na pokład dostał się oddział abordażowy, którego głównym zadaniem ataku było pojmanie młodej Jedi, Bastili Shan. Trask wraz z Revanem chcieli ruszyć na pomoc Bastili, która była dowódcą misji. Wtedy przez komunikator skontaktował się z nimi jeden z żyjących jeszcze oficerów, dowódca statku komandor Carth Onasi, który wydał im rozkaz wsparcia obrony mostka dowodzącego.

Trask atakuje Bandona.

W czasie przedzierania się przez kolejne pokłady byli świadkami walki Jedi z oddziału Bastili z akolitą Sithów. Jedi wygrała, jednak zginęła chwilę później w wybuchu. Po dotarciu na mostek okazało się, że obrońcy zostali wybici, a reszta ocalałych uciekła w kierunku platformy ewakuacyjnej. Trask podjął decyzję o przedarciu się w stronę kapsuł, pod drodze jednak spotkali kolejnego Sitha, Dartha Bandona. Ulgo poświęcił swe życie[1] w walce z Bandonem, dając Revanowi czas na ucieczkę.

Kilka miesięcy później Revan ponownie spotkał się z Darthem Bandonem na jednej z planet z ukrytą Gwiezdną Mapą. Bandon polował wówczas na załogę Ebon Hawka, jednak zginał z ręki Revana.

Ciekawostki

Figurka z gry Star Wars Miniatures.

Przypisy

Źródła

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Traska Ulgo.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!