Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Trisha Noble

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Trisha Noble (właściwie: Patricia Ann Ruth Noble) urodziła się 3 lutego 1944 w Australii. Jest australijską aktorką i piosenkarką, która (pod nazwiskiem Patsy Ann Noble) zyskała pewną popularność w latach 60. Nagrywała w Wielkiej Brytanii, a także w swoim rodzinnym kraju. Jej piosenki to m.in. Good Looking Boy i He Who Rides a Tiger. W Gwiezdnych wojnach wcieliła się w Jobal Naberrie.

Aktorstwo

Zadebiutowała w telewizji w 1965 roku w produkcji The Snowball w stacji BBC. Potem kilkukrotnie pojawiała się w programach telewizyjnych i filmach.

Na początku lat 70. zmieniła imię na Trisha, aby tym samym odciąć się od popularności jaką zyskała śpiewając. Przeniosła się do USA i tam pojawiał się w wielu programach TV i filmach. Jedną z bardziej znanych jej ról jest kreacja Sabriny w jednym z odcinków Buck Rogers w 25. wieku (wcieliła się tam w superzłodziejkę).

W roku 1983 razem z synem powróciła do Australii i tam znalazła zajęcie jako aktorka sceniczna. W latach 1986 - 2000 nie pojawiała się na ekranie. Można ją było zobaczyć ponownie w serialu Water Rats. Potem jeszcze w All Saints i w Blonde. To wszystko były epizodyczne role w pojedynczych odcinkach serii. W 2002 zagrała matkę Padmé w Ataku klonów. Jej scena niestety została usunięta z kinowej wersji filmu, ale można ją było zobaczyć na DVD. W 2005 roku Trisha ponownie zagrała matkę Padmé w Zemście sithów.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!